Aktivistka Greta přežila bouři. Do New Yorku jí chybí už jen 1500 kilometrů

Aktualizováno -
25. 8. 2019
15:23
Autor: ČTK - 
25. 8. 2019
13:03

Švédskou aktivistku za ochranu klimatu Gretu Thunbergovou dělí na její cestě přes Atlantický oceán od New Yorku již méně než tisíc námořních mil (1852 kilometrů). Uvedl to kapitán lodi Pierre Casiraghi. Celková délka plánované cesty je necelých 3000 námořních mil.

Cestovatelé se museli vypořádat s těžkými podmínkami, když projížděli Golfským proudem. Moře bylo neklidné a setkali se i s bouří. Casiraghi ale uvedl, že je velice pyšný na všechny na palubě a že se „Greta drží velice dobře“. Podle posledních údajů se nyní posádka nachází necelých 1500 kilometrů od New Yorku. 

Na palubě je kromě kapitána i profesionální jachtař Boris Herrmann a Gretin otec Svante. Jejich cestu dokumentuje filmař Nathan Grossman. Jachta Malizia 2 má karbonový trup a je vybavena solárními panely a podvodními turbínami, které vyrábějí elektřinu potřebnou k navigaci plavidla a ke komunikaci.

Thunbergová se v New Yorku plánuje zúčastnit klimatického summitu OSN, který začne v září. Loď vyplula z jižní Anglie 14. srpna, cesta přes Atlantický oceán by měla podle plánu trvat asi dva týdny

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

bullshit ( 29. srpna 2019 12:55 )

Rodiče přišli na to jak nebude muset celý život pracovat a bude zdarma cestovat a žvanit. je to díky blbcům co jí naslouchaji nebo alespoň tak dělají.

Zonty ( 25. srpna 2019 18:13 )

A vypolstrovanou celu.

Mecc ( 25. srpna 2019 18:12 )

Na to uz neni co rict divadlo fraska, presne na to sedi, rano vstanu pustim radio greta, pustim televizor greta, mam strach otevrit lednicku,

Manowar ( 25. srpna 2019 17:11 )

Mají tam pro ni nachystanou svěrací kazajku.

prycsnima ( 25. srpna 2019 16:49 )

A to jako vona se re do moře? Fujtojfl. Mongolská příšera.

Zobrazit celou diskusi
Další videa