Úžas strojvedoucího: Sebevrah mu v metru proletěl tvrzeným sklem do kabiny

Autor: blv - 
13. srpna 2019
07:55

Před soupravu moskevského metra vjíždějící do stanice se vrhl mladík, který chtěl ukončit svůj život. Skok si ale špatně vypočítal a trefil se přímo do kabiny, kde seděl strojvedoucí. Tělo proletělo speciálním tvrzeným sklem a zastavilo se až na podlaze. Srpen je zatím z neznámých důvodů v moskevském metru kritickým měsícem a dopravní podnik už zvažoval, že zavede speciální opatření.

Mladý muž si ke skoku pod soupravu na stanici moskevského metra Kuzněckij most vybral okamžik, kdy přijížděla a bylo jasné, že strojvedoucí ji včas neubrzdí. Skok si ale načasoval špatně. Podle stránek Medialeaks.ru tělo narazilo do přední části kabiny a úder byl tak silný, že tvrzené sklo prorazilo, a zastavilo se až na podlaze u strojvedoucího. 

Ten s úžasem zjistil, že mladý muž náraz přežil, i když utrpěl několik zranění. Na místo okamžitě vyrazila záchranka, která zraněného mladíka odvezla do nemocnice. V roce 2006 se stala podobná nehoda ve stanici pražského metra Ládví. Devětatřicetiletý muž vkročil do kolejiště těsně před projíždějícím vlakem. V tomto případě se sice sklo rozbilo, ale nevysypalo. Sebevrah byl mrtvý na místě. 

Sebevrah v kabině strojvedoucíhoSebevrah v kabině strojvedoucího | vkontakte

Vzhledem k množství podobných případů, které děsí cestující i strojvůdce, moskevský dopravní podnik zvažoval, že zavede na nástupištích speciální zábrany. Technická studie ale prokázala, že to neumožňuje vytíženost podzemní dráhy.

Podle statistik moskevského metra zveřejněných stránkami Village.ru k nejvíce sebevraždám dochází v srpnu. Za posledních pět let jich bylo devět. Což je jednou tolik než v ostatních měsících. 

ma-ka ( 25. září 2019 18:31 )

Neumožňuej vytíženoat???? Ve Vídni to funguje desítky let....

fikusek11 ( 13. srpna 2019 10:44 )

Opakuj po mně. Umím ho.v.no.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud