Ministrovi dopravy ujel vlak: „To nemohl počkat 15 vteřin,“ obořil se na výpravčího

Autor: Darina Jíchová - 
7. 8. 2019
14:54

Nově jmenovanému britskému ministrovi dopravy Georgi Freemanovi se stalo to, co už si v životě prožil asi každý, před očima mu ujel vlak. Politikovi nezbylo nic jiného než čekat na další spoj, ten jel ale až za hodinu. Freeman si to nenechal líbit a postěžoval si na svém twitteru, nejvíce ho pobouřilo, že výpravčí zapískal k odjezdu ve chvíli, kdy ministr běžel k vlaku, a ještě se prý „potutelně usmíval“, napsal deník Daily Mail.

„To nemohl počkat 15 vteřin, viděl, že běžím,“ zuřil Freeman na sociální síti. Nejvíce ho popudilo, že se na něj výpravčí ještě škodolibně zasmál. Jeho kritiku schytal právě zaměstnanec železniční společnosti Greater Anglia, který nechal ranní spoj z Attleborough do Cambridge odjet bez ministra.

„Věděli jsme, že náš spoj má malé zpoždění. Výpravčí nás ale viděl, jak běžíme, bylo nás pět a stejně vlak s úšklebkem nechal odjet. Museli jsme v Cambridgi čekat hodinu,“ stěžoval si Freeman na twitteru. Společnost následně upozornila ministra, že nemůže zdržovat vlaky, aby čekaly na opožděné spoje, zvláště pokud souprava patří jinému dopravci, jako tomu bylo v tomto případě.

Ministr se s vervou pustil do práce

„A to se nedalo počkat ani 15 vtěřin? To by stačilo, viděl nás na peronu,“ oponoval ministr. Greater Anglia se mu omluvila a připustila, že „by vlaky mohly nějakou dobu čekat“. To, co potkalo Freemana, totiž trápí denně tisíce Britů.

Freeman byl do funkce jmenován novým britským premiérem Borisem Johnsonem, funkce se ujal 26. července a nechal se slyšet, že je to pro něj „obrovská čest“. Okamžitě představil plány na inovaci infrastruktury, zvláště pak železničních tratí.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

starypes ( 7. srpna 2019 19:20 )

Ty, cype, chodíš asi pěšky při své blbosti pořád.

oxygene.p ( 7. srpna 2019 17:44 )

Ale tak tohle České dráhy dělají zcela běžně a jak se u toho výpravčí smějí , když vidí někoho dobíhat a nestihne to. Nedávno jsme jel takhle rychlíkem a přestupoval na osobák. Rychlík 10 min. zpoždění , osobák měl odjíždět 10 min. po rychlíku. Rychlík dojel do stanice a lidem by stačilo jen přejít naproti k osobáku. V tu chvíli výpravčí zapískal a osobák nechal odjet. Jel jen jednu stanici , takže by to nebyl problém počkat až si lidi přestoupí. Pravidelně tam z rychlíku na osobák přestupuje 30 - 50 lidí. Z našeho rychlíku to bylo minimálně 30 lidí a ten arogantní škleb výpravčího vidím dodnes. Já jsem tady pán , Vy jste jen lůza co si může hodinu počkat na další spoj.

rentierskej ( 7. srpna 2019 17:19 )

a proč by měl vlak čekat na nějakého CHUJE, byť ministra POPRAVY?!
CHUJ ať jde klidně pěšky, když neumí chodit včas!

agfor ( 7. srpna 2019 17:18 )

To by se mu v Česku stát nemohlo. Kvůli hodinovým zpožděním by zase prošvihl něco jiného.

e.lesanova ( 7. srpna 2019 17:02 )

Výpravčí by měl dostat prémie za dodržení jízdního řádu, kde ani "Bůh" nemá mít jiná privilegia....

Zobrazit celou diskusi
Další videa