Žraloci zaútočili čtyřikrát během jediného týdne. Surfař slavil přežití v baru

Autor: Darina Jíchová - 
10. 8. 2019
19:41

Pláže ve floridském okrese Volusia jsou známé jako hlavní město žraločích útoků, své pověsti dostály i v posledním týdnu. V oblasti došlo v rozmezí několika minut hned ke dvěma útokům těchto predátorů. Žraloci si počíhali na nic netušící surfaře. Třiadvacetiletá žena a jednadvacetilitý muž vyvázli s kousanci na končetinách, ani jedno ze zranění podle záchranářů nebylo vážné, uvedla televizní stanice ABC.

K útokům došlo o víkendu na pláži New Smyrna, surfařka utržila zranění v oblasti levé ruky a zápěstí. Žena byla převezena do nemocnice, ze setkání se žralokem vyvázla jen s několika stehy. Mladíkovi se predátor zakousl do pravé nohy, surfař byl ošetřen na místě. Ani jedno ze zranění nebylo život ohrožující.

Není jasné, o jaký druh žraloka se jednalo, ani to, zda na oba dva lidi zaútočil stejný žralok, nebo zda šlo o dvě různé paryby. Totožnost zraněných místní úřady nezveřejnily. Letos už je to 17. útok, minulý týden došlo v oblasti hned ke čtyřem napadením. Jednou z obětí byl i profesionální surfař Frank O'Rourke (23), také jeho kousl žralok do ruky.

Surfař: Asi jsem mu moc nechutnal

„Páni, to byl teda víkend. Jsem rád, že jsem vyvázl jen s malým zraněním,“ napsal O'Rourke na svůj instagram, kde se pochlubil i svým kousancem. Sportovec se nechal ošetřit přímo na pláži, do nemocnice vůbec nešel. Místo toho se zastavil v plážovém baru, aby své přežití řádně oslavil.

„Byl na plech,“ smáli se surfařovi přátelé. O'Rourke následně vypověděl, že ho napadl zhruba metr dlouhý predátor. „Mohl mít něco mezi 90 až 120 centimetry, myslím, že to byl buď černocípý, nebo krátkoploutvý žralok,“ vypověděl surfař. „Připlaval ke mně, chytnul mě za pravý loket a začal mnou clouvat. Asi jsem mu moc nechutnal,“ dodal O'Rourke.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa