„Zdechněte,“ křičel šílenec a podpálil studio animáku: 33 mrtvých, desítky zraněných

Aktualizováno -
18. 7. 2019
14:41
Autor: ČTK - 
18. 7. 2019
06:34

Nejméně 33 lidí zahynulo při požáru ve studiu animovaného filmu v japonském velkoměstě Kjótu. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na hasiče. Dalších 36 lidí bylo raněno, někteří jsou v kritickém stavu, uvedli dále místní hasiči. Oheň úmyslně založil v druhém poschodí třípatrové budovy jednačtyřicetiletý muž, který ve studiu vylil hořlavou tekutinu a zapálil ji. Je mezi zraněnými. Byl převezen do nemocnice a ke žhářství se přiznal, napsala agentura Kjódo.

Oheň zachvátil budovu společnosti Kyoto Animation, která produkuje úspěšné televizní kreslené seriály, okolo 10:30 místního času (3:30 SELČ). Nepodařilo se ho dostat plně pod kontrolu ani po třech hodinách hašení. Na místě zasahovalo asi 30 hasičských vozů. V době požáru se v budově nacházelo podle prvních zpráv kolem 70 lidí.

Před zveřejněním poslední bilance hasiči nalezli přes deset mrtvých na schodech z druhého poschodí směrem na střešní terasu.

Na studio v japonském Kjótu zaútočil žhář.Na studio v japonském Kjótu zaútočil žhář. | Reuters

Policie událost vyšetřuje jako trestný čin. „Muž vylil hořlavinu a zapálil ji,“ řekl mluvčí kjótské policie. Křičel přitom „Zdechněte!“, uvedli někteří svědci. Policisté na místě nalezli i nože. Motiv činu zatím není znám.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa