Nejdřív zapaloval, potom kupoval? Mezi „oběťmi“ gangu má být zámeček i autobazar

Autor: ital - 
7. 5. 2019
22:13

Policejní zásahovka zadržela majitele vyhořelého zámku v Horním Maršově na Trutnovsku. Zřejmě byl jedním ze žhářů, kteří loni v létě stavbu zapálili. Zbylých 5 členů žhářského gangu rovněž policisté zatkli. Jaký měl majitel k zapálení starobylé stavby motiv, zatím zůstává záhadou.

Během hodiny shořel barokní zámek v Horním Maršově na Trutnovsku. Každému už tehdy bylo jasné, že požár nevznikl náhodou. Podle expertů žháři polili stavbu hořlavinou na čtyřech místech. Kriminalisté zjistili, že stejná skupina má zřejmě na svědomí také požár autobazaru u Humpolce v roce 2017. O posunu v případu informovala TV NOVA.

Na začátku roku 2019 se pražským policistům podařilo pachatele zadržet. Mezi nimi je i muž, který zámek bezprostředně po požáru koupil od ruských majitelů za 10 milionů korun. Na koupi byli domluveni již delší dobu předtím a cena byla o 2 miliony vyšší. Příbuzné zadrženého muže to odmítly komentovat.

Policisté zatím nesdělili, jakou roli hrál majitel zámku v organizované skupině žhářů. Není znám ani motiv pro založení požáru. Před svým zatčením prý majitel slíbil místní radnici, že do roka bude mít stavba hotovou střechu. Od loňského října se však na místě vůbec nic nezměnilo. Podle vyjádření státního zastupitelství v Táboře není případ ještě uzavřený.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud