Sedm horolezců zabila lavina na sedmitisícovce. Pro těla po měsíci přiletěly vrtulníky

Autor: ČTK - 
3. 7. 2019
11:30

Indičtí vojáci ve středu helikoptérami přepravují ze sedmitisícovky Nandá Déví těla sedmi horolezců, kteří tam zahynuli na konci května. Mrtví budou identifikováni ve městě Pithoragarh v západním Himálaji, ve státě Uttarákhand, informovala agentura AP. Nandá Déví je druhá nejvyšší hora Indie.

Kontakt s osmičlennou skupinou, v níž byli čtyři Britové, dva Američané, Australanka a indický průvodce, byl přerušen 26. května. V oblasti, kterou horolezci procházeli, spadla 27. května lavina. Sedm těl bylo nalezeno na konci června.

Středeční operaci vede indicko-tibetská pohraniční stráž. Na letišti ve městě Pithoragarh na těla čeká policie, ambulance a pohřební vozy. Po identifikaci bude v jiném městě provedena pitva, informovala policie. Zatím nešlo identitu mrtvých určit, protože mají poničené obličeje a nemají u sebe doklady.

Cílem výpravy byl výstup na bezejmenný a dosud nezdolaný 6477 metrů vysoký vrchol poblíž hory Nandá Déví (7816 metrů) v severoindickém státě Uttarákhand. Výstup na druhou nejvyšší horu Indie je považován za velice obtížný.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa