Nehoda prezidentské kolony: Tři policisté v nemocnici, Trump je v klidu objel

Autor: Darina Jíchová - 
16. 5. 2019
10:26

Americký prezident Donald Trump vyrazil do státu Louisiana. Jeho návštěva se neobešla bez drobných nepříjemností, prezidentská kolona byla účastníkem autonehody. Tři policisté doprovázející Trumpovu ozbrojenou limuzínu skončili v nemocnici, prezident ležící strážníky bez zastavení objel a pokračoval v cestě, uvedla agentura Reuters.

O nehodě informovali reportéři, kteří cestují s prezidentem. Policisté byli podle nich převezeni do nemocnice, kde se o jejich zranění rychle postarali lékaři. Trump v době nehody zrovna přejížděl z města Lake Charles do továrny v Hackleberry, kde měl pronést projev. Prezidentská limuzína kolem nehody jen projela a pokračovala v cestě. Také Trumpův denní plán nebyl narušen, do Hackleberry ale dorazil s mírným zpožděním.

Policista musel na operaci

Novináři uvedli, že viděli na zemi ležet několik strážníků, kteří kolonu doprovázejí na motorkách. Popsali, že muži měli sedřené paže a že jeden z policistů zůstal po svém pádu ležet na zemi. „Dva strážníci byli ošetřeni přímo na místě, měli úplně zakrvácené ruce,“ komentovala nehodu reportérka Meridith McGrawová.

Policisté byli nakonec převezeni do místní nemocnice, utržili převážně lehká zranění, jejich stav je stabilizovaný, oznámila následně mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová. Jeden z mužů musel na operaci, bude muset absolvovat ještě další, ale očekává se, že se plně uzdraví. Zranění strážníci pocházeli z louisianských okrsků Westlake, Sulfur a Calcasieu Parish. Nehodu komentoval také místní šerif Tony Mancuso.

Na motorce k nehodě stačí málo

„Několik strážníků na motorkách vyjelo napřed, aby se ujistili, že dálnice před nimi je vyklizená, a prezident tak může v klidu projet. Zbytek je následoval, v určitém momentu zpomalili a policisté jedoucí na špici kolony nezvládli zabrzdit a ťukli do sebe. Když jste na motorce, stačí málo a je z toho nehoda,“ řekl k incidentu Mancusu.

Mluvčí Tajné služby Mason Brayman potvrdil, že se srážka motorek nijak nedotkla prezidentské limuzíny. Trump prostřednictvím Lucase Allmona, lékaře z Bílého domu, všem třem strážníkům poslal prezidentskou minci a manžetové knoflíčky.

 

jarabak ( 16. května 2019 12:55 )

A co měl dělat? Vylézt a začít dávat první pomoc? A jinak jste normální? na to tam snad bylo dost jiných lidí, ne? Objel je v klidu? vy umíte číst myšlenky? Vy víte, že mu to bylo jedno? Fuj. Já vím, váš putin by vyskočil, policajta by na místě operoval a ukázal by tak všem lékařům a chirurgům, jak se to dělá. Ti by se o tom pak učili v učebnicích. Jenže tohle není rusko, chápeme?

petr12 ( 16. května 2019 11:23 )

zase novinářska křivárna!! každý ví že kolona s prezidentem nesmí zastavit!!jen špína novinářu vše zneužijí.

bobeszchaloupky ( 16. května 2019 11:12 )

vítr by Trumpetě při umělém dýchání rozházel mikádo

Dopita ( 16. května 2019 11:11 )

Paní Jíchová a co měl jako dělat? Dávat umělé dýchání? V koloně jede když tak doktor a na všechno jsou postupy.

Potom se novináři diví, když je obviňují z nedostatku kompetence Ale zase chápu, že po vás chce Křetínský prachy

fenmetrak ( 16. května 2019 11:00 )

... a co měl jako Trump dělat když existují bezpečnostní předpisy, že prezidentská kolona musí být neustále v pohybu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa