Opozice žádá Trumpův „striptýz“. „Politická komedie,“ hřímá Bílý dům, daňové přiznání neukáže

Autor: ČTK - 
8. 4. 2019
08:10

Američtí demokraté nikdy nespatří daňová přiznání prezidenta Donalda Trumpa, o jejichž předložení oficiálně požádali berní úřad IRS. V rozhovoru pro televizi Fox News to v neděli prohlásil personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney. Trump, na rozdíl od svých předchůdců, odmítá daňová přiznání Kongresu předložit a tvrdí, že postačuje audit jeho majetku.

O předložení Trumpových přiznání za posledních šest let minulý týden IRS požádal předseda výboru Sněmovny reprezentantů pro státní příjmy, demokratický poslanec Richard Neal. Podle Mulvaneyho ale demokraté Trumpova daňová přiznání nikdy neuvidí, a ani by je vidět neměli. „To se prostě nestane, a oni to vědí,“ prohlásil Mulvaney.

Neal svůj požadavek opírá o zákon z roku 1924, který šéfovi výboru pro státní příjmy dává právo žádat o daňová přiznání kteréhokoli občana USA, dokonce i bez jeho souhlasu. Zákon nezná žádné výjimky. Právníci Bílého domu ale podle agentury AP tvrdí, že „politická komedie“ důvodem pro předložení daňových přiznání být nemůže.

Mulvaney v televizi Fox News řekl, že spor o výkazy Trumpova majetku se odehrál už během volební kampaně, a nynější prezident byl zvolen přesto, že jeho neochota předložit daňové přiznání byla všeobecně známa. „Jsem auditován. Pokud jste auditován, nemusíte to udělat,“ potvrdil nedávno prezident svůj názor na zpřístupnění daňových přiznání.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa