Melania Trumpová proti Madurovi: Selfie s manželkou lídra opozice

Autor: Darina Jíchová - 
30. 3. 2019
20:54

Po americkém prezidentovi Donaldovi Trumpovi (72) prozatímní první dámu Venezuely Fabianu Rosalesovou (26) přijala také první dáma Melania Trumpová (48). Na rozdíl od prezidenta, který se s Rosalesovou sešel v Bílém domě ve Washingtonu, Trumpová ji pohostila na jejich oblíbeném sídle Mar-a-Lago na Floridě. Americká první dáma měla pro manželku lídra venezuelské opozice jen úsměvy a slova chvály. Ale ne všechny výroky první dámy USA potěšily Američany. Ženy si neopomněly udělat selfie, napsal deník Daily Express.

Rosalesová je manželkou Juana Guaidóa (35), opozičního lídra a šéfa venezuelského parlamentu, kterého od ledna více než 50 světových států včetně Spojených států uznalo prezidentem Venezuely poté, co parlament odmítl přijmout platnost dalšího mandátu prezidenta Nicoláse Madura.

Trumpová Rosalesovou označila za „inspirující osobnost“. Cesta Venezuelky do USA byla jemným politickým tahem, USA ukázaly svou plnou podporu Guaidóa a jeho vlády. „Fascinující setkání s Fabianou Rosalesovou. Sdílela se mnou své nápady a plány, jak do Venezuely vrátit demokracii a jak se postarat o trpící děti,“ napsala Trumpová na svém twitteru.

Slova o svobodě dětí pobouřily Američany

„Stojíme za vámi a prezidentem Guiadóem,“ dodala Trumpová v příspěvku. „Setkání s první dámou Rosalesovou jsem si velmi užila, seznámila mě se svými plány, jak zlepšit životy dětí ve své zemi,“ uvedla pak první dáma USA v oficiálním k prohlášení. „Naše země plně stojí při venezuelském národu. Nejcennější darem, který můžeme našim dětem dát, je svoboda,“ zakončila Trumpová.

Prozatímní první dáma Venezuely Fabiana Rosalesová s americkým prezidentem Trumpem.Prozatímní první dáma Venezuely Fabiana Rosalesová s americkým prezidentem Trumpem. | Reuters

Uživatelé sociálních sítí byli ale z výroků Trumpové v rozpacích, podle mnohých její slova jen zvětší tlak, kterému Venezuelci čelí. Zarazilo je i to, že první dáma „vytáhla“ téma dětí a jejich lepší budoucnosti a svobody. Řada lidí poukázala na fakt, že prezident Trump se zasadil o rozdělování migrantských rodin, které nelegálně překročily americkou hranici, a „nechal zavírat děti do klecí“.

Pusťte děti z klecí

„Nejste o nic lepší než váš manžel, hanba vám. Proč svému pitomému manželovi neřeknete to samé: Největší dar pro děti je svoboda! Ať Trump propustí děti, které drží v kleci!“ sdíleli lidé na twitteru. Fanoušci Trumpové ale vyzvedli její snahu angažovat se v zahraničních záležitostech.

„Jsem rád, že se naše skvělá první dáma rozhodla zapojit do situace. Ukázala grácii, soucit, vyrovnanost a důstojnost,“ komentovali další lidé setkání prvních dam. Rosalesová se před návštěvou na Floridě zastavila také v Bílém domě.

Novinářka a politická aktivistka

„Nepřestaneme, jsme tu, abychom zachraňovali životy a vrátili lidem jejich svobodu,“ popsala při rozhovoru s Trumpem hlavní cíl iniciativy jejího manžela. Rosalesová vystudovala žurnalistiku a už od studentských let působila jako politická aktivistka. Za Guaidóa se provdala v roce 2013, mají spolu dvouletou dceru Mirandu Eugenii a labradora Regula.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Taurus70 ( 31. března 2019 01:17 )

Tak t toho ma Maduro urcite tezkou hlavu,dejme tomu mesic a uvidime 😂😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa