Zbídačená Venezuela se znovu ponořila do tmy. Ohluchly telefony, lidé jsou bez vody

Autor: ČTK - 
30. března 2019
08:06

Obyvatelé venezuelského hlavního města Caracas se v pátek večer znovu ocitli bez dodávek elektrické energie. Informovala o tom dnes agentura AFP. Podle informací sdílených místními na sociálních sítích se údajně výpadek týká i dalších velkých měst v zemi.

Problémy podle AFP začaly krátce po sedmé hodině večer místního času (00:00 SEČ). Agentura AP s odvoláním na evropskou nevládní organizaci Netblocks monitorující internetovou cenzuru uvádí, že po novém výpadku je ve Venezuele provozuschopná pouze desetina telekomunikační infrastruktury.

V této latinskoamerické zemi, která se už několik let nachází v hluboké ekonomické krizi, nejsou výpadky proudu nezvyklé. Na začátku března ale postihl místní obyvatele ten největší v historii země. Dodávky byly přerušeny na několik dní a zavřené musely zůstat školy i obchody. Téměř celá Venezuela se opět ocitla bez elektřiny na začátku tohoto týdne. Podle odborníků je na vině dlouhodobé zanedbávání energetické sítě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Taurus70 ( 30. března 2019 14:19 )

Pokud jde prokazatelne o sabotaze a tvrdi ze maji viniky je nasnade tvrde trestat👿👿

dvix ( 30. března 2019 09:16 )

Proste tam ta americka demokracie bude i kdyby meli pochcipat vsichni lidi na hlad, hlavne ze bude ropa prece!!

uklid ( 30. března 2019 08:37 )

Další podvratná akce spojených států teroristických!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud