Nouzové přistání boeingu na Floridě: Po dvou katastrofách měl problém s motory

26. 3. 2019
23:45

Boeing 737 MAX 8 americké letecké společnosti Southwest Airlines musel dnes kvůli problému s motory nouzově přistát na mezinárodním letišti v Orlandu na Floridě. Letoun bez pasažérů původně směřoval na letiště Victorville v Kalifornii. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na americký Federální úřad pro letectví (FAA).

Po nehodě letounu tohoto typu v Etiopii, při níž 10. března zemřelo všech 157 lidí na palubě, nesmí letouny Boeing 737 MAX 8 a MAX 9 létat ve Spojených státech a desítkách dalších zemí včetně Česka. Stejný model letadla společnosti Lion Air se na konci října zřítil do Jávského moře. Obě havárie měly podobný průběh.

Video Panika, strach, dlouhé čekání. Cestující Tereza a Jakub z Boeingu 737 MAX popsali po návratu do Prahy potíže jejich letu - Kateřina Baranová / Blesk
1080p 720p 360p

„Letadlo se obrátilo a přistálo bezpečně v Orlandu,“ informovala FAA. Na palubě nebyl žádný pasažér, aerolinky chtěly stroj jen přemístit na jiné letiště. Třebaže FAA lety boeingů této řady zakázala, cesty z jednoho letiště na jiné, kde má být letadlo odstaveno, jsou povolené.

Společnost Boeing „o incidentu ví a poskytuje svému zákazníkovi (technickou) podporu“, řekl její mluvčí. Letecká společnost Southwest Airlines se zatím k věci nevyjádřila.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa