Obchodní řetězec přestane prodávat kuchyňské nože. Vadí mu krvavé útoky

Autor: ČTK, for - 
9. března 2019
13:35

Britský obchodní řetězec Asda se rozhodl vyřadit z nabídky kuchyňské nože. Z pultů by měly do konce dubna zmizet především nože prodávané po jednotlivých kusech. Řetězec se pro opatření rozhodl v reakci na výrazný nárůst případů pobodání, jejichž oběťmi jsou hlavně mladí lidé. Minulý víkend byli v Londýně a Manchesteru zabiti nožem dva sedmnáctiletí Britové, počátkem tohoto týdne skupina útočníků ohrožovala noži studenty na koleji v hrabství Lancashire.

Britské zákony zakazují osobám mladším osmnácti let kupovat nože. Podle prohlášení britského řetězce, který je součástí koncernu Walmart, se ale kuchyňské nože v obchodech často kradou. „Proto jsme se rozhodli vyřadit toto zboží z našich obchodů,“ uvedl viceprezident Asda Nick Jones.

Jones rovněž dodává, že jsou to nezbytná opatření proto, aby se tyto nebezpečné chladné zbraně nedostaly do špatných rukou.

Útoků nožem v Anglii přibývá

Podle údajů britských zdravotníků přibylo za posledních pět let dětí a mladých lidí do 16 let ošetřených s bodnými zraněními téměř o sto procent. Minulé pondělí tragický trend řešili poslanci britského parlamentu, kteří vládu vyzvali k rychlým krokům. Ministr vnitra Sajid Javid však prohlásil, že problém nemá jednoznačné řešení, uvedla stanice BBC.

Premiérka Theresa Mayová nedávno uvedla, že chápe obavy Britů z rostoucího počtu podobných útoků, ale že podle ní nijak nesouvisí s poklesem počtu policistů v ulicích. V souvislosti s úspornými opatřeními za posledních téměř deset let ubylo jen v Anglii a Walesu podle BBC na 20 000 policistů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 10. března 2019 00:31 )

Tak zacnou vrazdit vidliczkama

Michal987 ( 9. března 2019 18:37 )

Já bych zakázal prodej česneku, lidem pak hrozně smrdí z držky.

marlen52 ( 9. března 2019 14:35 )

nebylo by lepší deportovat cizince a nože by se mohli v klidu dál prodávat jako dřív a mimo jiné oni si ty nože stejně obstarají pokud s nima už nepříjdou protože mobil a nůž mají jen doklady záhadně ztratí

rakyta ( 9. března 2019 14:02 )

Kdyz budete chtit chatro tedy obcane neco naporcovat ci uriznout obratte se na zakaznicke centrum v nejblizsi mesite.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud