„Je to spiklenec extremistů.“ Maduro „vyrazil“ německého velvyslance

Autor: ČTK, nkov - 
6. března 2019
19:52

Venezuelská vláda dnes označila německého velvyslance v Caracasu Daniela Krienera za nežádoucí osobu a požaduje, aby do 48 hodin odcestoval. Informovaly o tom tiskové agentury. Německo krok Caracasu označilo za nepochopitelný a velvyslance povolalo zpět do Berlína na konzultace.

Kriener se vměšoval do vnitřních záležitostí Venezuely, a proto byl prohlášen za nežádoucí osobu, oznámilo podle agentury DPA venezuelské ministerstvo zahraničí na svých internetových stránkách.

„Venezuela považuje za nepřijatelné, aby se zahraniční diplomat na jejím území choval spíše jako nějaký politický vůdce ve shodě se spikleneckou agendou extremistické části venezuelské opozice,“ citovala DPA z dnes zveřejněného prohlášení ministerstva zahraničí.

Berlín reagoval velmi kriticky. „Je to nepochopitelné rozhodnutí, které situaci vyhrocuje, a nepřispívá k uvolnění,“ uvedl šéf německé diplomacie Heiko Maas (SPD). Zdůraznil, že evropské země nadále podporují opozičního vůdce Juana Guaidóa.

DPA připomněla, že Kriener společně s dalšími diplomaty evropských a latinskoamerických zemí a rovněž Spojených států v pondělí čekal na caracaském letišti na návrat opozičního vůdce Juana Guaidóa. Očividně tak chtěli zabránit pravděpodobně chystanému zatčení Guaidóa, který se prohlásil prozatímním šéfem státu a zintenzivňuje svou kampaň za odstranění režimu prezidenta Nicoláse Madura.

Video  Výbuch: Venezuelský prezident Nicolás Maduro se stal terčem neúspěšného atentátu  - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

flesch2z ( 7. března 2019 11:21 )

simeone ( 6. března 2019 21:50 )

Dobře jsi udělal Nikolasi Maduro. Ještě jsi mu měl nakopnout tu jeho postfašistickou pr.del a na cestu přibalit Zemanem určeného "prezidenta" Kvída.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud