Děsivá teorie o zmizení MH370: Letadlo sestřelila vláda, tvrdí detektiv

25. 2. 2019
19:16

Záhada letu MH370, který 8. března 2014 krátce po odletu z letiště v indonéském Kuala Lumpur i s 239 lidmi na palubě zmizel, stále není u konce. Výsledky svého šetření představil irský soukromý detektiv Noel O'Gara. Ten uvedl, že má výpovědi pěti svědků, kteří tvrdí, že letadlo bylo sestřeleno, informoval deník Daily Mail.

Boeing 777 společnosti Malaysia Air se v březnu roku 2014 vydal po své pravidelné lince Kuala Lumpur – Peking. Do cíle už ale nikdy nedorazil. Zhruba 41 minut po vzletu letadlo zmizelo z radarů. Dodnes není jasné, co se strojem a jeho pasažéry stalo. Zmizení letu MH370 je největší záhadou současného letectví.

Letadlo sestřelila armáda

Po příčině zmizení pátrá i detektiv O'Gara. Domnívá se, že MH370 byl sestřelen, svou teorii zakládá na svědectví pěti lidí, kteří prý viděli, jak se boeing v plamenech zřítil do moře. Ir tvrdí, že výpovědi jeho svědků mohou pomoci lokalizovat místo, kam letadlo dopadlo. Sám je však toho názoru, že „poté, co bylo letadlo omylem sestřeleno, byly jeho trosky vytaženy z moře“.

Z nebe MH370 „sundala“ podle O'Gary malajsijská armáda. Jakmile si svou chybu vojáci uvědomili, letadlo z moře vytáhli, aby za svým činem zametli stopy. O'Gara se domnívá, že s informacemi od svědků bude schopný najít místo, kde boeing a jeho pasažéři zmizeli.

Výpovědi svědků: Letadlo rychle klesalo

Závěry oficiálního šetření, na které dohlížela malajsijská vláda, uvádějí, že letadlu přestal reagovat radarový odpovídač. To je důvod, proč se vytratilo z radarů. Piloti pak zřejmě manuálně, bez autopilota, vedli letadlo přes Indický oceán.

„Trosky pravděpodobně leží na mořském dnu, i když je možné, že je malajsijská armáda vytáhla. Vojáci přesně věděli, kde letadlo sestřelili,“ vysvětlil O'Gara. Jedním ze svědků, se kterými detektiv mluvil, je Novozélanďan Mike McKay. Ten uvedl, že k pádu letadla došlo blízko Vietnamu. „Stroj rychle klesal, piloti se pokoušeli ho kontrolovat, ale pak spadl,“ popsal McKay.

Příbuzní cestujících ze zmizelého letu MH370 společnosti Malaysia Airlines předali úřadům kusy trosek, které podle jejich přesvědčení pocházejí z letounu. Chtějí nové pátrání. Letadlo se ztratilo  v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě.Příbuzní cestujících ze zmizelého letu MH370 společnosti Malaysia Airlines předali úřadům kusy trosek, které podle jejich přesvědčení pocházejí z letounu. Chtějí nové pátrání. Letadlo se ztratilo v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě. | 

Latife Dalelahová sdělila O'Garovi, že v moři viděla letadlo. Dalelahová cestovala ve stejný den a čas, kdy došlo ke zmizení MH370. Pohybovala se i po obdobné dráze, co pohřešovaný boeing. Britská námořnice Katherine Teeová upozornila australské pátrače, že na své cestě do Phuketu zahlédla dvě menší letadla doprovázející větší hořící stroj.

O'Garova konspirační teorie

Poslední dva svědci, malajsijští rybáři, uvedli, že se letadlo zřítilo u ostrova Kota Bharu. Na základě těchto výpovědí irský detektiv vypracoval teorii, že se malajsijská vláda snaží maskovat chybu své armády. O'Garova verze zmizení MH370 se zřejmě zařadí po bok dalším konspiračním teoriím, mezi kterými vévodí tvrzení, že šlo o akci ruského prezidenta Vladimíra Putina, případně severokorejského vůdce Kim Čong-una.

Příbuzní chtějí obnovit pátrání po MH370

Příbuzní lidí z paluby se stále drží naděje, že se záhadu podaří rozluštit a letadlo, případně jeho trosky, najít. Jelikož se letoun značně odklonil od své dráhy, neví se, kde přesně se asi nachází. Většina odborníků se shoduje, že se boeing zřítil v jižní části Indického oceánu západně od australského pobřeží. 

Jenže trosky z pohřešovaného MH370 byly objeveny na opačné straně, u ostrovů Mauricius a na březích Tanzanie či francouzského ostrova Réunion. Naposledy pak u Madagaskaru. Pozůstalí by byli rádi, kdyby pátrání po letadle bylo obnoveno, tentokrát v této oblasti.

Levon_Ter_Ghazaryan ( 25. února 2019 20:57 )

velice zajimava teorie

tomik007 ( 25. února 2019 20:39 )

Skoro stejna zahada jako czapi hnizdo

Althea Lewis ( 25. února 2019 19:52 )

Doporučuji nejlepší lék na hubnutí, pomohl mi > > > > > www.Takeslim.Com

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa