Bosý otec s dcerkou v náručí utekl do mrazu před zemětřesením. Z videa je hit

Autor: Darina Jíchová - 
4. prosince 2018
16:40

Dramatické záběry ze silného zemětřesení, které před prvním prosincovým víkendem zasáhlo Aljašku, slaví na internetu úspěch. Na videu je vidět otec, který hned při prvních otřesech popadl malou dcerku a vyběhl s ní ven z domu. Uvnitř nechal všechno, i své boty, k tátovi se potom připojila také matka dítěte. Rodina přečkala zemětřesení o síle 7 stupňů Richterovy škály v pořádku venku. O příběhu informoval web deníku Daily Mail.

Zemětřesení ochromilo aljašské město Anchorage, tamní školy například zůstanou zavřené až do 10. prosince. Bezpečnostní kamery zachytily reakci mladé rodiny.

Zemětřesení zastihlo otce s dcerkou v kuchyni. Muž nezaváhal, popadl dítě a vyběhl s ní ven. Následně se k nim připojila i matka.

Rodina utekla před zemětřesením:

Video Otec s dcerou utekl před zemětřesením - Facebook

V mrazivém počasí členové rodiny pozorovali řádění zemětřesení. „Začaly se třást stěny, taťka okamžitě jednal, zvedl dceru a utíkal pryč,“ napsala rodina, jejíž jméno nebylo zveřejněno, k videu, které se přes sociální sítě rozhodli sdílet s ostatními. Během zemětřesení se naštěstí nikomu nic nestalo a rodina si ze silného zážitku odnesla jen mírné nachlazení.

Lidé vykoupili obchody

Podle úřadů došlo během otřesů jen k několika lehkým zraněním, nebyly nahlášeny žádné oběti. Nejvíce to odnesly silnice, například hlavní aljašská dálnice je zničená.

Řidiči se i pár dní po zemětřesení potýkají se značnými komplikacemi. Úřady vyzvaly lidi, kteří do práce dojíždějí, aby si vzali dovolenou, chtějí tak ulehčit dopravu. Někteří zaměstnavatelé dokonce vyhlásili pracovní volno.

Aljaška se vzpamatovává ze zemětřesení, nejvíce to odnesly komunikace.Aljaška se vzpamatovává ze zemětřesení, nejvíce to odnesly komunikace. | ČTK

Obyvatelé Aljašky jsou zvyklí si dělat zásoby, krátce po zemětřesení se jim podařilo vykoupit skoro všechny obchody. V neděli nebyly k dostání mléko, banány nebo chléb. Podle místní radnice není třeba panikařit, zásobování přerušeno nebylo a cesty, přestože jsou poničené, zůstávají otevřené.

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud