Číňané musí měsíčně ujít 180 tisíc kroků: Když podmínku nesplní, platí pokutu

Ilustrační foto
Autor: chal - 
30. listopadu 2018
06:48

Zaměstnanci jedné čínské realitní společnosti musí ve svém volném čase splnit bizarní podmínky. Firma je nutí, aby každý den mimo pracovní dobu ušli zhruba čtyři kilometry! Když zaměstnanci podmínku nesplní, čeká je pokuta.

Nejmenovaná realitní společnost ve městě Kanton na jihu Číny nutí své zaměstnance, aby každý měsíc ušli 180 tisíc kroků. Za každý krok, který jim chybí do nastaveného limitu, musí zaplatit 0,01 jüanu (0,03 korun). Informoval o tom zpravodajský server BBC s odvoláním na místní deník.

Vezmeme-li v úvahu, že průměrný Číňan je vysoký 164 centimetrů, jeden krok je dlouhý zhruba 42 procent výšky a že zaměstnanci zmíněné firmy ujdou mimo pracovní dobu v průměru 6000 kroků denně, pak to znamená něco přes čtyři kilometry každý den.

Podle jedné ze zaměstnankyň není kvůli množství přesčasů snadné ujít mimo pracovní hodiny každý den 6000 kroků. „Chápu, že společnost nás chce pobídnout k tomu, abychom se více hýbali," konstatuje. „Ale kvůli tomu, abych ušla nastavený počet kroků, se mi nedostává času na spánek," dodává.

Skutečnost, že realitní společnost sleduje, kolik kroků její zaměstnanci ujdou, nemá žádné právní opodstatnění a mohly by jí z toho plynout problémy, tvrdí Liou Feng-mao z místní advokátní kanceláře.

Dodává, že zaměstnanci by si mohli chůzi mimo pracovní dobu nárokovat jako přesčas a pokud by se během ní zranili, dalo by se to interpretovat jako pracovní úraz.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kocdivoka ( 30. listopadu 2018 10:32 )

Tedy alespoň. ..tu základní. ...

kocdivoka ( 30. listopadu 2018 10:30 )

A paní dragomíra (zřejmē suchá větev) by se měla naučit aspoň základní gramatiku .

naidka ( 30. listopadu 2018 09:37 )

Asi vyfasovali krokoměry.

dragomira ( 30. listopadu 2018 08:13 )

Český prasata tlustý by měli ujít denně alespom 100 km!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud