Chlapci z jeskyně brázdí svět. O víkendu přijeli na zápas „svého“ Manchesteru

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
29. října 2018
22:50

Jako ty nejvýznamnější hosty o víkendu přivítal anglický fotbalový klub Manchester United mládežnický tým z Thajska, jehož členové byli v létě přes dva týdny uvězněni v zaplavené jeskyni. Chlapce z klubu Wild Boars, „Divočáci“, v sobotu přijal trenér United José Mourinho, v neděli pak z manažerského boxu stadionu Old Trafford přihlíželi vítězství „Rudých ďáblů“ 2:1 nad Evertonem.

Kromě Mourinha se 12 thajských chlapců a jejich trenér setkali také se současným tahounem anglického klubu Paulem Pogbou nebo s bývalou hvězdou United Erikem Cantonou, ukazují příspěvky na oficiálním twitterovém účtu klubu. Na nedělní zápas dostali klubové soupravy a šály a místa v boxu vyhrazeném pro vedení týmu.

Pro Divočáky je to již několikátá podobná akce poté, co celý svět v červenci sledoval dramatickou záchrannou operaci, při které je potápěči během tří dnů po jednom evakuovali ze zaplavené jeskyně na severu Thajska. Na záchranné akci se mimo jiné podíleli dva čeští hasiči.

Cesty Divočáků

Na začátku října byli chlapci zvláštními hosty v Buenos Aires na olympijských hrách mládeže. Na místním stadionu, který v roce 1978 hostil finále světového šampionátu, se v přátelském zápase utkali s mládežnickým celkem předního argentinského klubu River Plate.

Před dvěma týdny se pak mladí thajští fotbalisté objevili v talkshow populární americké moderátorky Ellen DeGeneresové. Chlapce ve věku 11 až 17 let přišel pozdravit i švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic, který nyní hraje za Los Angeles Galaxy.

Video Pořadatelé oslav pro malé Thajce připravili umělý tunel - Reuters

petrw ( 17. listopadu 2018 17:26 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud