Chlapci z thajské jeskyně si užívají slávu. Společně vyrazili do Hollywoodu!

Autor: msj - 
11. října 2018
21:50

Dvanáct thajských chlapců, kteří byli v létě kvůli povodním uvězněni více než dva týdny v jeskynním komplexu, si nyní užívá života plnými doušky. Fotbalový tým, zvaný „Divoká prasata“, se dostavil do Los Angeles. Co tam vyváděli?

Zářící úsměvy a čirá radost. To přesně můžeme vidět při pohledu na fotky chlapců, kteří v létě strávili více než dva týdny v naprosté tmě, vlhkosti a zimě. Po příletu do Los Angeles se se svými trenéry vydali autobusem po městě, které v následujících dnech budou poznávat.

Ti kluci mají pocit, že dluží každému, kdo se je pokoušel zachránit,“ odůvodnil návštěvu prezident thajské olympijské asociace.

Před návštěvou Los Angeles strávili chlapci nějakou dobu v Argentině, kde byli pozváni jako čestní hosté na Olympiádu mladých v Buenos Aires, z čehož byli pochopitelně nadšení, a dokonce si mohli na fotbalovém hřišti kopnout.

Celý tým chlapců se snaží celému světu zavděčit. Koneckonců, jejich záchrana opět trošku stmelila svět dohromady, když lidé své zraky upínali do thajských pralesů. Jedním ze způsobů, jak svou vděčnost mohou chlapci vyjádřit, je právě fotbal a sport.

Chlapci a jejich pětadvacetiletý trenér, Ekapol Chanthawong, procházeli tunelovým komplexem v jeskyních Chiang Rai 23. června, když je uvěznila voda z povodní. Celých devět dní pili jen vodu, která stékala z kamenů.

Nalezli je britští potápěči a za několik dní svět mohl sledovat složitou a nebezpečnou záchrannou akci nevídaných rozměrů, když se několik záchranných složek chlapce snažilo dostat ven. O život tehdy přišel jeden z členů thajské elitní jednotky Navy SEAL, Saman Kuman.

Z chlapců se mezitím staly skutečné celebrity. Všude jsou zváni a vítáni a mladíci to berou jako svou povinnost se ukazovat světu, protože se chtějí odvděčit za svou záchranu. Ostatně na jejich příběh si brousí zuby i Hollywood.

liskabystrouska ( 12. října 2018 06:55 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud