Zvířecí neštěstí. Rybáři našli 300 mrtvých mořských želv: Udusily se v sítích

Autor: ČTK - 
30. 8. 2018
07:20

Tři stovky mrtvých mořských želv, ohrožených karet zelenavých, našli ve svých sítích rybáři v jihomexickém státě Oaxaca, napsal zpravodajský server BBC. Není jasné, zda se do sítí zamotaly živé, anebo se v nich ocitly už mrtvé. Podle odborníků mohly želvy zahubit mořské řasy, rybářské háčky, anebo se mohly udusit v sítích, do nichž se zamotaly. Příčina smrti vzácných želv se vyšetřuje.

Karety zelenavé, které od května do září kladou svá vejce na řadě mexických pláží, jsou nejmenší mořské želvy. V průměru váží kolem 35 kilogramů, jejich hmotnost jen zřídka přesáhne 50 kilogramů. Podle serveru BBC jim vážně hrozí, že v divoké přírodě vymřou.

Video Brněnská zoo hlásí velký úspěch, vylíhla se tam kriticky ohrožená želva pavoukovitá. - Michal Vaňáč zoo Brno

Mexiko v roce 1990 zakázalo lov mořských želv. Pytlákům či sběračům jejich vajec hrozí trest vězení od jednoho do devíti let a vysoká pokuta.

Před několika dny byla v sousedním mexickém státě Chiapas, který sousedí s Guatemalou, nalezena další stovka mrtvých karet zelenavých.

Video Želvy - Karel Kopáč

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa