Křetínský jednal s Mayovou. Zúčastnil se schůzky s kapitány evropského byznysu

Autor: Darina Jíchová - 
9. 3. 2018
16:25

Britská premiérka Theresa Mayová hostila ve čtvrtek setkání klíčových postav evropského trhu. Jednalo se hlavně o tom, jak se bude postupovat během odchodu Velké Británie z Evropské unie. Byznysmeny zajímalo, jak se situace vyvíjí. Mezi přítomnými byl i podnikatel Daniel Křetínský, šéf konglomerátu Energetický a průmyslový holding (EPH), majitel fotbalového klubu Sparta jeden z akcionářů vydavatelství Blesku Czech News Center.

O setkání informoval mluvčí Downing Street. „Toto odpoledne se premiérka sešla s evropskými podnikateli, projednali její představu budoucího partnerství mezi byznysmeny a pobrexitovou Británií.“

Dodal, že Mayová ujistila přítomné o tom, že Británie hodlá dodržet všechny obchodní smlouvy a dál podporovat jejich podniky na území Británie. Další podmínky budou dohodnuty na jednání Evropské rady v březnu.

Mimo Křetínského se jednání účastnil i ředitel letecké společnosti Wizz Air József Váradi, člen správní rady BMW Group Ian Robertson, ředitelka Irské banky Francesca McDonaghová a další.

Británii kromě Mayové zastupoval také náměstek ministra pro odchod z EU Robin Walker a John Glen z ministerstva financí.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

horalysa ( 9. března 2018 20:16 )

Asi potřebuje půjčit na Hapala.

Zobrazit celou diskusi
Další videa