Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, déšť 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Křetínský jednal s Mayovou. Zúčastnil se schůzky s kapitány evropského byznysu

Autor: Darina Jíchová - 
9. března 2018
16:25

Britská premiérka Theresa Mayová hostila ve čtvrtek setkání klíčových postav evropského trhu. Jednalo se hlavně o tom, jak se bude postupovat během odchodu Velké Británie z Evropské unie. Byznysmeny zajímalo, jak se situace vyvíjí. Mezi přítomnými byl i podnikatel Daniel Křetínský, šéf konglomerátu Energetický a průmyslový holding (EPH), majitel fotbalového klubu Sparta jeden z akcionářů vydavatelství Blesku Czech News Center.

O setkání informoval mluvčí Downing Street. „Toto odpoledne se premiérka sešla s evropskými podnikateli, projednali její představu budoucího partnerství mezi byznysmeny a pobrexitovou Británií.“

Dodal, že Mayová ujistila přítomné o tom, že Británie hodlá dodržet všechny obchodní smlouvy a dál podporovat jejich podniky na území Británie. Další podmínky budou dohodnuty na jednání Evropské rady v březnu.

Mimo Křetínského se jednání účastnil i ředitel letecké společnosti Wizz Air József Váradi, člen správní rady BMW Group Ian Robertson, ředitelka Irské banky Francesca McDonaghová a další.

Británii kromě Mayové zastupoval také náměstek ministra pro odchod z EU Robin Walker a John Glen z ministerstva financí.

 

Zobrazit celou diskusi