Trump má nadváhu a vysoký cholesterol, varují lékaři. Dnes ho vyšetří i psychiatr

Autor: Darina Jíchová - 
12. 1. 2018
13:02

V pátek se americký prezident Donald Trump podrobí pravidelné lékařské prohlídce. V poslední době se neustále objevují spekulace o jeho zdravotním stavu. K prezidentovu zdraví se vyjádřili odborníci a porovnali ho s běžnými Američany. Jak je na tom? Překvapivě naprosto průměrně. 

Prezidenta budou vyšetřovat specialisté z armádního lékařského centra Walter Reed. Trump projde testy, které jsou součástí klasické preventivní prohlídky, již ročně absolvují miliony Američanů. Lékaři mu změří tlak a cholesterol. Výsledky vyšetření budou dle prezidentova uvážení sdíleny s veřejností.

Na základě výsledků jeho předešlých testů lze podle lékařů říct, že prezidentův stav zcela odpovídá jeho věku 71 let. Jako mnoho Američanů i Trump holduje fastfoodům a tím pádem má nadváhu a musí si hlídat cholesterol. Bere na to statiny, které mají jeho hodnotu udržet v normě. Trump sice pravidelně hraje golf, ale to nestačí. Prezident by podle lékařů potřeboval více pohybu.

Abstinent a nekuřák

K jeho dobru mluví to, že nekouří a nepije alkohol. Na jednu stranu lze říct, že je na tom lépe než většina amerických seniorů. Sám prezident předpokládá, že vyšetření dopadne dobře. „Myslím, že všechny výsledky budou dobré. Byl bych velmi překvapený, kdyby tomu tak nebylo,“ řekl prezident. O Trumpovi je známo, že měl jen jedinou zdravotní komplikaci – v 11 letech podstoupil operaci slepého střeva.

Prezident Trump miluje burgery.Prezident Trump miluje burgery. | 

Jako abstinent a nekuřák nemá problémy ani s játry, ani s plícemi. Cestuje v ultrabezpečných autech, pravděpodobnost nehody je tedy velmi nízká. „Jeho zdravotní stav je v normě,“ zhodnotil prezidenta Steve Schroeder, univerzitní profesor a lékařský odborník. „Nejdůležitější je, že celý život nekouří. Oproti většině Američanů má díky tomu značnou výhodu.“

Stokilový prezident na hranici obezity

Lékaři ale upozornili na Trumpovu nadváhu. Při výšce 190 centimetrů váží 107 kilo, jeho BMI je v tomto případně 29. Lze tedy říct, že prezident je se svou váhou na hranici obezity. Trump dnes podstoupí také prohlídku u psychiatra, který bude hodnotit jeho duševní zdraví. Tisková kancelář Bílého domu již s předstihem oznámila, že podrobné výsledky těchto testů zveřejněny nebudou.

O mentálním zdraví Trumpa a jeho způsobilosti zastávat funkci prezidenta se mluví již několik týdnů. Debaty ještě více rozvířily pasáže z knihy novináře Michaela Wolffa Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílé domu, podle kterých prezident není schopen vykonávat svou práci. Kniha spekuluje o tom, že prezident má demenci. Až závěry dnešního vyšetření tuto teorii potvrdí nebo vyvrátí.

Trumpovy problémy během hymny:

Video Donald Trump zapomněl slova hymny. - Reuters
360p

Doporučujeme
spania ( 12. ledna 2018 14:04 )

Donald Trump vypadá na svůj věk moc dobřeZhubnout by sice trochu potřeboval,ale jak to udělat,když je pořád někde,stále má nějaké přednášky,rozhovory,nepravidelnou a nezdravou stravu...Aspoň,že na ten golf si občas udělá čas!A že občas něco zapomene?Při jeho pracovní vytíženosti a množství přednášek se tomu snad ani nelze moc divit,když toho musí mít tolik v hlavě.Věřím,že jeho zdravotní testy budou dobré.Je to muž na svém místě

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa