Trumpová píše o bouřlivém rozvodu s Trumpem. V Ivance vidí prezidentku

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
7. října 2017
08:20

Nová kniha první manželky amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivany odhaluje období jejich společného života, včetně bouřlivého rozvodu, který byl po celé týdny propírán bulvárními listy v New Yorku. V díle pod názvem Raising Trump (volně přeloženo jako Trumpovská výchova), které vyjde 10. října, Trumpová popisuje, jak se ona i jejich společné tři děti trápily jeho mileneckým vztahem s herečkou Marlou Marplesovou, kterou si později i vzal.

Podle agentury AP Ivana Trumpová, která byla provdaná za realitního magnáta od roku 1977 do roku 1992, napsala, že jejich nejstarší syn Donald Trump mladší s otcem nemluvil od rozvodu celý rok.

„Mohu jen kroutit hlavou nad tím, jak příšerné to bylo. Kdykoliv jsem zapnula televizi, uslyšela jsem své jméno,“ vzpomíná na to, jak média propírala jejich manželskou krizi.

Ivana Trumpová se ale v knize zmiňuje i o období „oteplení“ vzájemných vztahů, které trvá doteď. Prý spolu hovoří jednou týdně. Ona ho prý povzbuzuje, aby pilně užíval Twitteru.

Tento týden v rozhovoru pro televizi CBS News připomněla, že dostala nabídku stát se americkou velvyslankyní v Česku, ale odmítla ji, protože „její život už je perfektní“.

Nakladatelství Gallery Books už v březnu informovalo, že kniha je nejen příběhem o mateřství, síle a houževnatosti, ale také o Ivanině dětství v komunistickém Československu, jejím útěku před režimem, životě v New Yorku, divoké romanci či o jejím mimořádném podnikatelském úspěchu.

Další z rodu Trumpů do Bílého domu?

Dnes osmašedesátiletá Trumpová, za svobodna Zelníčková, má s bývalým manželem tři děti – kromě Donalda mladšího ještě Ivanku a Erika. Také oni napsali některé části knihy a Ivana přemítá nad tím, že její bývalý manžel třeba není jediným nositelem příjmení Trump, který Bílý dům nazývá svým domovem. „Třeba za patnáct let může kandidovat na prezidentku?“ píše o dceři Ivance, která už nyní v Bílém domě pracuje jako prezidentova poradkyně.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tosto ( 7. října 2017 08:50 )

Ivanka možná bude i prezidentkou zeměkoule. Samá nabubřelost !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud