Bílý dům navrhl jako velvyslance v Česku Stephena Kinga. Trumpová post odmítla

Autor: ČTK - 
11. 7. 2017
09:00

Jako nového amerického velvyslance v Česku navrhl Bílý dům podnikatele z Wisconsinu Stephena (Steva) Kinga. Spolu s dalšími jmény nominovaných na velvyslanecké posty v jiných zemích to v pondělí oznámil Bílý dům. Nominace ještě musí potvrdit americký Senát, informovala v noci na dnešek agentura AP.

O jménu nového velvyslance v ČR se začalo spekulovat v médiích loni v listopadu poté, co byl americkým prezidentem zvolen Donald Trump. Výměny politicky jmenovaných velvyslanců jsou po změně administrativy v USA podle politologů obvyklé.

Předchozím velvyslancem v Česku byl od září 2014 Andrew Schapiro, jehož jmenoval bývalý americký prezident Barack Obama. Schapiro už dnes nominaci Kinga komentoval na Twitteru: „Gratulace a vše nejlepší Stephenovi Kingovi, nominovanému na velvyslance USA v ČR. Není lepší zaměstnání než reprezentovat USA v Praze.“

Trumpová: Je to příliš náročné

O místo velvyslankyně v Praze loni krátce po vítězství Trumpa ve volbách projevila zájem jeho první manželka Ivana Trumpová, rodačka ze Zlína. To velmi přivítal český prezident Miloš Zeman, který tehdy uvedl, že lepší velvyslankyni by Spojené státy do Česka poslat nemohly. Trumpova první manželka ale nakonec podle Zemana tuto funkci odmítla s tím, že by to bylo příliš pracovně náročné.

Stephen King, který používá ve svém životopise jméno Steve King, v současnosti působí jako výkonný ředitel centra pro profesionální rozvoj na obchodní škole při univerzitě v Madisonu (stát Wisconsin). Předtím působil například ve firmách Baxter International či Hewitt Associates. King vystudoval ekonomii na univerzitách v Madisonu a v Iowě.

Letos v květnu se v některých českých médiích objevila mylná informace, že novým americkým velvyslancem v ČR se má stát kongresman z Iowy Steve King. Ten ale záhy popřel, že by s americkým ministerstvem zahraničí jednal o diplomatickém postu v Praze.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

honzazchaIoupky ( 11. července 2017 19:03 )

nepoužívej slova, když neznáš jejich význam, ***

ivoadller ( 11. července 2017 19:02 )

Když už ho nechce ani odpadní strana TOP-09, tak to je síla.

jentakjen ( 11. července 2017 15:57 )

 Kašpaři zdenekk a alláh si zase přeměřují pindíky.

honzazchaIoupky ( 11. července 2017 15:56 )

ty to musíš vědět nejlíp, když jsi jedním z nich

honzazchaIoupky ( 11. července 2017 15:52 )

jsem rád, že jsi se opět v mém příspěvku poznal, idi.ote

Zobrazit celou diskusi
Další videa