Schapiro: Zeman se pídil i po schůzce s Obamou. Setká se vůbec s Trumpem?

Autor: deb, val - 
22. 4. 2017
19:23

Pražský hrad stále neví, kdy a zda vůbec se prezident Miloš Zeman vypraví na návštěvu za svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. Bývalý velvyslanec Spojených států v Česku Andrew Schapiro v rozhovoru pro Info.cz řekl, že za bývalého Baracka Obamy by detaily takové záležitosti byly známy dlouho dopředu. Zmínil také, že se česká hlava státu dlouho ucházela o setkání právě s Obamou. 

Český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček tvrdí, že se prezident dozví termín schůzky v Bílém domě velmi krátce před samotnou návštěvou. To je podle Schapira jiný systém, než jaký byl zvyklý za Trumpova předchůdce. „Obvykle se takové záležitosti plánují velmi pečlivě v předstihu, detaily jsou známy dopředu. Tak by to za Obamy fungovalo. Ale nová americká administrativa je trochu nekonvenční,“ uvedl. 

Právě s Obamou, do kterého se pak Zeman sám nebo prostřednictvím svého mluvčího často obouval, se prý český prezident toužil dlouhodobě sejít. „Není žádným tajemstvím, že se prezident Zeman opravdu chtěl sejít s prezidentem Obamou a byl velmi zklamaný, že se to nepovedlo,“ prozradil bývalý velvyslanec s tím, že se po tom česká hlava státu několikrát pídila. „Byla to první věc, na kterou se mě zeptal při mém představení,“ řekl. Důvod, proč Zeman nikdy pozván nebyl, nechtěl komentovat. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

safez ( 24. dubna 2017 23:01 )

Chůdě Zeman, loudit se nevyplácí.

1912 ( 23. dubna 2017 05:43 )

Ten US Šapito tu ještě otravuje s těmi americkými židovinami !!!Táhni už do zločinecké US!!

Rafan4321 ( 22. dubna 2017 22:17 )

 O cem by se asi tak prezidenti USA s tim ozralou bavili ? Anglicky poradne neumi, prizvuk strasny, a kdo ma zajem o jeho trapny bonmoty ? Snazi se byt vtipny a je jenom trapny. Ostuda republiky .

al.bunda ( 22. dubna 2017 20:22 )

Není o co stát Miloši

Zobrazit celou diskusi
Další videa