Dovolenkový ráj hoří. Požáry hasí na chorvatském pobřeží i ostrovech

16. 7. 2017
20:10

Hasiči v Chorvatsku a Černé Hoře v neděli čekal boj s několika lesními požáry na pobřeží Jadranu. Plameny si místy vynutily evakuaci lidí z jejich domovů, uvedla agentura AP. Požáry jsou hlášeny v okolí Puly na severu země, i z okolí Šibeniku a Splitu na jihu Chorvatska a z ostrovů Pag a Vir.

Chorvatské pobřeží, během léta plné turistů, bývá o prázdninách často sužováno lesními požáry. Ty letošní jsou podle AP považovány za jedny z nejhorších. Hašení ztěžuje silný vítr. Úřady varovaly veřejnost, aby se vyvarovala rozdělávání ohně ve volné přírodě.

U Šibeniku dva letouny upravené k hašení požárů zabránily rozšíření plamenů do obce Brodarica. Kvůli dýmu byla uzavřena místní silnice vedoucí od Splitu do vsi Šestanovac.

Na jihu Chorvatska byli lidé nuceni opustit své domy u hranic s černohorským městem Herceg Novi. Požáry jsou hlášeny podle místní televize i z okolí hlavního města Podgorica. Podle webu chorvatského listu Blic si plameny mezi Kotorem a Tivatem vynutily evakuaci obce Bigovo. Ve vnitrozemí, v sousední Bosně, hasiči rovněž bojují s požáry, a to v okolí měst Mostar a Trebinje.

Už v červnu postihl chorvatské letovisko Podgora lesní požár:

Video Požár lesa nad chorvatským letoviskem Podgora - YouTube
720p 360p

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa