Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Jasno 23°C

Putin připustil konec v čele Ruska? Před otázkou na volby už dvakrát uhnul

Autor: ČTK, zzu - 
16. června 2017
07:20

Ruský prezident Vladimir Putin se znovu vyhnul odpovědi na otázku, zda bude příští rok kandidovat v prezidentských volbách. Jsou prý věci, u nichž je žádoucí zachovat jisté tajemství, řekl v noci na pátek v posledním dílu rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem. Ve čtvrtek se stejnému dotazu vyhnul i v televizní besedě s ruskými občany.

Putin připustil, že ve vedení státu je výměna stráží žádoucí. „Musí být patrná zdravá konkurence, řekl politik, který se ve vrcholných státních strukturách bez vážného soupeře pohybuje 17 let. „Tato konkurence ale musí probíhat mezi lidmi národně orientovanými,“ zdůraznil kremelský vůdce.

Problém srůstání státní moci a peněz, který v Rusku reprezentuje systém takzvaných oligarchů, Putin za vážný problém nepovažuje. „Problém oligarchů není tak naléhavý jako v 90. letech nebo na začátku tisíciletí,“ soudí prezident. Za svůj klíčový úkol nicméně považuje snížení majetkové nerovnosti. „Pokud jde ale o oligarchii, teď v tom vůbec žádný problém nevidím,“ konstatoval.

Oliver Stone zpovídá Putina. Jak to má s Trumpem? Falšoval americké volby?

Video  Oliver Stone zpovídá Putina! Jak to má s Trumpem? Falšoval americké volby?  - Prima ZOOM
Video se připravuje ...

Putin v rozhovoru zhodnotil osobnost bolševického diktátora Josifa Stalina, jehož označil za produkt své doby. „Nadměrná démonizace Stalina je jednou z cest. jak útočit na Sovětský svaz, na Rusko. Jak ukázat, že dnešní Rusko na sobě stále nese jakási mateřská znaménka stalinismu. Všichni máme nějaká mateřská znaménka, no a co?“ řekl prezident.

Rusko se podle Putina kapitálně změnilo. „Ve vědomí samozřejmě cosi zůstává, ale to neznamená, že máme zapomenout na hrůzy stalinismu spojené s koncentračními tábory a s likvidací milionů našich spoluobčanů,“ prohlásil ruský vůdce.

valduk ( 17. června 2017 07:39 )

Podobný sračky hýkali bezejmenní kreténi před 65 lety o Stalinovi. A vidíš! Kdo dnes štěkne po nich. Kdežto Velikého Stalina se tvý zkurvení maňasovdi bojí stále i při pouhém vyslovení jeho jména!

tgbg ( 16. června 2017 10:39 )

Po tomto Mongolovi neštěkne ani pes až skončí v pekle.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa