Údajného strůjce atentátu na Putina postřelili: Se zraněnou plící leží v nemocnici

Autor: ČTK - 
1. 6. 2017
21:49

Údajného atentátníka na ruského prezidenta Vladimira Putina dnes v Kyjevě postřelili. Útočník Adama Osmajeva zasáhl do levé plíce, zraněný muž je ve vážném stavu. Informoval o tom server ruské redakce BBC. Ruská justice viní Osmajeva z podílu na přípravě atentátu na prezidenta Vladimira Putina, Kyjev ho však do Ruska odmítl vydat.

Podle ukrajinské policie útočník Osmajeva kontaktoval pod záminkou rozhovoru pro francouzské noviny. Když se však setkali, začal na něj střílet. Manželka Osmajeva Amina, která ho doprovázela, v sebeobraně palbu opětovala. Oba muži se nacházejí s těžkými zraněními v kyjevské nemocnici.

Útočník měl u sebe ukrajinský pas. Muž podle policie loni několikrát vycestoval do Běloruska a Ruska.

Osmajev byl označen jako spolupachatel Iljy Pjanzina, kterého moskevský soud v roce 2013 poslal na deset let do vězení za přípravu atentátu na Putina. Osmajeva, kterého zatkli v Oděse, měly ukrajinské orgány vydat do Ruska. Po svržení proruského režimu prezidenta Viktora Janukovyče se však dostal na svobodu a zapojil se do bojů v Donbasu na straně ukrajinské armády. Velel čečenskému praporu.

Vladimir Putin hraje hokej, dal 7 gólů:

Video Ruský prezident Vladimir Putin oslavil 63. narozeniny sedmi góly - Reuters
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
marais ( 2. června 2017 08:33 )

tgbg..ty bys nikomu nechyběl, zase máš vycházky?

tgbg ( 2. června 2017 08:25 )

Škoda, že to byl jenom údajný strůjce. Putler by nikomu na světě nechyběl!!!

steelheart ( 1. června 2017 23:05 )

vida, najednou "údajný" strůjce atentátu!? jen ať zhebne, zmetek, škoda ho nebude - a manželka měla u sebe zbraň?? pěkná rodinka zabijáků

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa