Spor s černochy „hasil“ Trump schůzkou se synem Martina Luthera Kinga

Autor: ČTK - 
17. ledna 2017
07:54

Nastupující americký prezident Donald Trump se čtyři dny před inaugurací sešel se synem zavražděného černošského aktivisty Martina Luthera Kinga. Republikán, který řeší nepříjemný spor s částí afroamerické komunity po verbálním útoku na kongresmana Johna Lewise, se od Kingova syna dočkal smířlivé reakce. Dcera legendárního bojovníka za práva černochů naopak Trumpa velmi příkře odsoudila.

V pondělí, kdy Spojené státy slavily svátek na Kingovu počest, pozval Trump jeho syna do své newyorské rezidence k téměř hodinu trvající schůzce. Po ní King řekl novinářům, že měl s Trumpem velmi konstruktivní rozhovor a postavil se smířlivě vůči jeho útoku na Lewise. Budoucí šéf Bílého domu prý použil slova v záplavě emocí, kdy „se toho řekne spousta z obou stran.“

Slovní přestřelku zahájil v pátek Lewis, který byl v 60. letech Kingovým souputníkem v boji za práva černošské menšiny. Trump podle něho není „zákonnou hlavou státu“, neboť mu ke zvolení dopomohli hackerskými útoky Rusové. Republikán vyzval Lewise, aby se raději než jeho kritice věnoval správě svého volebního okresu, a prohlásil, že je „samá slova a žádné činy“.

„Bůh Trumpa přemůže.“

Vyostřil tím již tak nepříliš dobré vztahy s černošskou komunitou a popudil více než dvě desítky demokratických zákonodárců, kteří se odmítli zúčastnit páteční inaugurace. Rovněž Kingova dcera Bernice během vzpomínkové slavnosti na otcovu počest dala najevo svůj vyhraněný postoj k jeho osobě. „Nemějte strach, kdo že to sedí v Bílém domě. Bůh dokáže přemoci Donalda Trumpa,“ řekla za nadšených ovací davu.

misha46 ( 17. ledna 2017 13:05 )

"Lewis se měl „věnovat víc času správě svého volebního okresu, který je v příšerném stavu, rozpadá se a je zamořen zločinem, než aby si lživě stěžoval na volební výsledky”." - a čím že ho měl jako urazit ?! Pravdou ?!

repoIes ( 17. ledna 2017 11:15 )

Za vše může Rusko a Putina a hakeři. Jasný. Libtards útočí. Rusko potřebuje již desítky let "odvšivit", mocných od kapitálu a korporací, ne loutek, ale pseudoelit, které káží multikulti a svoje geny drží striktně rasově čisté, kteří potápějí celé národy a miliony nechají krvácet a umírat pro zisk. Trump je možná naděje, ale je tu spousta zpráv, že se třeba prezidentem vůbec nestane. Viz JFK a spoustu dalších.

londynskypes ( 17. ledna 2017 11:00 )

repelos

kuromrd ( 17. ledna 2017 08:31 )

první netáhla se ozývají,

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud