Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Prostitutky pro Trumpa v Moskvě a tajná schůzka v Praze? Rusové prý mají kompro

Autor: ČTK, sou - 
11. ledna 2017
10:20

Ruské tajné služby prý sesbíraly na nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa kompromitující materiály osobní i finanční povahy. Aspoň jsou o tom přesvědčeni zpravodajci z USA, kteří Trumpovi podle televize CNN předložili tajné dokumenty minulý týden. Nastupující prezident ve středu na Twitteru v narážce na informace zveřejněné CNN napsal, že jde o „politický hon na čarodějnice“. Kreml informace odmítl, prý žádné kompromitující informace nemá, uvedl mluvčí prezidenta Vladimira Putina.

Zprávu o údajných kompromitujících materiálech v rukou ruských tajných služeb předložili američtí zpravodajci podle CNN minulý týden jak Trumpovi, tak současnému prezidentovi Baracku Obamovi. A to jako součást dokumentů, které se týkaly údajných zásahů Moskvy do loňských amerických prezidentských voleb.

Podle CNN americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nyní prověřuje důvěryhodnost těchto tvrzení, které jsou údajně založeny hlavně na informacích z ruských zdrojů. Američanům je prý dodal bývalý zaměstnanec britských tajných služeb, kterého považují za důvěryhodného. Najmout ho měli Trumpovi republikánští straničtí rivalové a poté Demokratická strana. FBI se podle agentury Reuters odmítla ke zprávě CNN vyjádřit.

Trump: Je to hon na čarodějnice

„Falešné zprávy – naprostý politický hon na čarodějnice,“ napsal Trump na Twitteru ve zjevné reakci na informace zveřejněné CNN. Vzápětí retweetoval příspěvek svého právníka Michaela Cohena, který na sociální síti zveřejnil fotografii amerického pasu a text: „Nikdy v životě jsem nebyl v Praze.“ Cohen tak reagoval na obvinění, že se v srpnu loňského roku tajně sešel v Praze se zástupci Kremlu, aby s nimi navázal kontakt a „ke vzájemnému prospěchu“ pak vyměňoval informace.

Zpráva se zmiňuje také o údajných prostitutkách v moskevském hotelu Ritz Carlton. Trump si je měl prý objednat v roce 2013 k divokým praktikám do stejného pokoje, kde předtím strávili noc manželé Obamovi během oficiální návštěvy země. Jenže v pokoji už údajně měla svoje mikrofony a skryté kamery kontrarozvědka FSB. 

„Utajované informace nekomentuji,“ uvedl na dotaz stanice NBC dosluhující prezident Obama po posledním proslovu v úřadu, který pronesl v Chicagu. Zároveň ale vyjádřil naději, že se jeho nástupce „pustí do práce“ a pokusí se zabránit Rusům v dalším zasahování do amerických voleb.

Dokumenty o údajných ruských hackerských útocích Obamovi a Trumpovi minulý týden předložili čtyři zástupci amerických zpravodajských služeb: šéf amerických rozvědek James Clapper, ředitel FBI James Comey, ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) John Brennan a ředitel Národní agentury pro bezpečnost (NSA) Mike Rogers.

Kampaň, která měla ovlivnit americké volby, prý nařídil Putin

Podle zdroje ze zpravodajských služeb citovaného CNN zahrnuli představitelé služeb tvrzení Rusů o kompromitujících materiálech do zprávy, aby Trumpa upozornili na spekulace, které v souvislosti s jeho osobou v prostředí tajných služeb, ale i Kongresu a vlády kolují.

Podle tajných služeb kampaň, která měla ovlivnit loňské prezidentské volby ve Spojených státech, nařídil ruský prezident Vladimir Putin. Jejím cílem bylo podkopat demokratický proces v zemi a pošpinit demokratickou kandidátku na prezidenta Hillary Clintonovou.

Trump se americkým prezidentem stane 20. ledna. V minulosti se často vyslovoval pro zlepšení vztahů s Ruskem. Budoucí šéf Bílého domu se netajil ani obdivem k samotnému ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Také ruská hlava státu po Trumpově vítězství v prezidentských volbách uvedla, že chce s novou vládou USA vést „partnerský dialog“.

Vše o volbách v USA 2016 čtěte zde

va45 ( 11. ledna 2017 15:33 )

Já to taky shrnu.Američani taky věděli 100%,že Irák má atomové zbraně a našli akorát h.o.v.n.o.!Hlavně,že rozmlátili celý Irák a vnesli tam tu jejich demokracii.

nezadat1 ( 11. ledna 2017 11:14 )

A pak jste se probudil a měl ruku v nočníku ve sraačkách.

tgbg ( 11. ledna 2017 11:10 )

Rusáci v čele s Putlerem nedají pokoj, dokud ve světě nevyvolají jadernou válku.

sores ( 11. ledna 2017 11:00 )

Kéž by se to Donaldovi podařilo změnit alespoň trochu svět k lepšímu.Vyhnat ty sv.i.ně černý co umí než vraždit a nechtějí makat. Táhnou za blahobytem do USA a Evropy, myslí si že u nás se nemusí makat, že se o ně svět postará, do.by.tek vraždící. Se.r.ou se mezi nás bílé, černé opice.V Česku se jim nelíbí, že jsme rozvojový stát a tudíž jim u nás pšenka nepokvete.

nezadat1 ( 11. ledna 2017 10:49 )

No pravda je,že mu podhodili Clintnovou,ale on je poslal do řiiti a to se Clintnové dotklo a proto ho pomlouvala kde se dalo.Prostě blbá pííííča.

Zobrazit celou diskusi