Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

„Katastrofální chyba.“ Trump sepsul Merkelovou za její migrační politiku

Autor: ČTK, abo - 
16. ledna 2017
09:11

Německá kancléřka Angela Merkelová svou politikou otevřenosti vůči nelegálním migrantům udělala katastrofální chybu. V rozhovoru pro britský dnešní list The Times to prohlásil nastupující americký prezident Donald Trump.

„Myslím, že udělala jednu velmi katastrofální chybu, a to tím, že přijala všechny ty ilegální migranty,“ řekl prezident, který svůj odmítavý postoj vůči přistěhovalcům dal opakovaně najevo už během loňské volební kampaně. Za jeden ze svých úkolů označuje budování zdi na hranici s Mexikem, jejíž výstavbu by měla financovat mexická vláda.

Trump se rovněž vyjádřil k perspektivě případné smlouvy s Ruskem o omezení jaderných zbraní. Prohlásil podle The Times, že jaderné arzenály by měly být „velmi podstatně“ omezeny. Na dohodu o jejich snížení, kterou by uzavřel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, přistoupí výměnou za zrušení amerických sankcí.

Ruská intervence v Sýrii byla podle Trumpa „velmi špatná věc“, která vedla ke strašlivé humanitární situaci. Británie by měla vetovat jakoukoli novou rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která bude kritická vůči Izraeli, uvedl.

Dojednáním smlouvy o míru na Blízkém východě chce Trump pověřit svého zetě Jareda Kushnera, řekl britskému listu.

Nastupující americký prezident Donald Trump Nastupující americký prezident Donald Trump | Reuters, ČTK, EPA

Prezident, který po svém zvolení přijal jako prvního zahraničního politika zaníceného stoupence brexitu Nigela Farage, komentoval rozhodnutí Britů Evropskou unii opustit. „Lidé a státy chtějí svou vlastní identitu a Spojené království chce rovněž svou identitu,“ řekl britskému listu. „Nakonec se ukáže, že brexit je velká věc,“ dodal americký prezident.

Po Británii podle Trumpa opustí EU další země. Britskou premiérku Theresu Mayovou chce prezident pozvat do USA bezprostředně po nástupu do funkce.

Vše o uprchlické krizi čtěte ZDE >>>

nezadat1 ( 16. ledna 2017 13:59 )

Konečně někdo pochopil co je makrela za krávu a řekl to na plno,jelikož ji má u ***e.

panda82 ( 16. ledna 2017 12:23 )

Ktastrofální chyba slyšíš Sobotko, a ty tleskáš, ani ty americké vesty to nevyžehlí, to je jak Kalouskovic padáky, od pěvkyně Panďouři papírovi, jeden průser za druhým

HajkovaVlasta ( 16. ledna 2017 12:10 )

To my Trumpe už dávno víme,jen sluníčkáři to nechápou,to bude tím,že mají velmi nízké IQ.

agfor ( 16. ledna 2017 12:10 )

Konečně jí někdo osvícený řekl pravdu do očí.

Jarocell ( 16. ledna 2017 11:50 )

Vůbec se nedivím, že bohaté státy EU už mají plné zuby financování těch chudobejších v EU, ale je to krátkozrakost. Kam, když ti chudobní taky odejdou z trhu, budou vyvážet svoje mnohdy bídný výrobky? A co udělají, když ty chudobnějsí státy vyženou všechny jejich pijavice vyvážející zisk? A nedej bože když znárodní (nebo šíleně zdaní) ty jejich podniky co u nás předtím za pár šestáků zprivatizovali? Snad nebude problém vyházet dotovaný a ztrátový solární elektrárny a jiný EU pitomosti a začít tam pěstovat cokoliv k jídlu. V potravinách jsme byli soběstační, něco jako 82% máslo neexistovalo, jenom Haná by uživila celou ČR. Teď dovážíme cukr i brambory a tam co kdysi rostly jsou golfový hřiště, solární elektrárny a ruiny cukrovarů, pivovarů...

Zobrazit celou diskusi