Asad děkuje Rusku za dobytí Aleppa: Pracujeme na osvobození celé Sýrie

Autor: ČTK, pet - 
22. prosince 2016
13:25

Dobytí Aleppa je vítězstvím pro Írán a Rusko. A také pro Sýrii. Po setkání s íránskou delegací to řekl syrský prezident Bašár Asad. Považuje to rovněž za krok k ukončení války.

Úspěchy na bojišti označil za „základní kroky na cestě ke skoncování s terorismem na celém syrském území a k vytvoření náležitých podmínek pro řešení, jež umožní válku ukončit“.

Video 360° video: Rozhlédněte se po rozborbadované ulici Aleppa. - Facebook Aleppo Media Center

Ruský ministr zahraničí Sergej Šojgu ve čtvrtek oznámil, že ruské letectvo, které v Sýrii operuje od loňského září, zlikvidovalo 35 tisíc bojovníků a pomohlo zabránit zhroucení syrského státu.

Šojgu hovořil na setkání nejvyšších vojenských představitelů. Byl tam také prezident Vladimir Putin. „Jsme nyní silnější než jakýkoli potenciální útočník,“ řekl.

Video Video z dronu: Nahlédněte do válkou zničeného Aleppa. - Reuters/Blesk/GOTHIC21_12-Warrior_Procession

Dalšími Asadovými spojenci jsou milice podporované Íránem stejně jako bojovníci libanonského šíitského Hizballáhu.

Z východního Aleppa jsou evakuováni poslední civilisté a bojovníci. Mezinárodní výbor Červeného kříže očekává, že by evakuace mohla skončit do několika hodin. Dosud podle něj z východní části měst, která bývala baštou opozice, odešlo 34 tisíc lidí.

Vše o situaci v Aleppu čtěte na Blesk.cz ZDE

zdenios ( 22. prosince 2016 21:40 )

 ale potom ještě třeba jít dál do minulosti a zjistit, proč - a já se ptám, proč? - jinak my víme, co následuje za pouhým poděkováním - a p.Putin ví, proč vyjadřuje strach ze 34.světové války, kterou určitě zahájí ta jediná příčina, o které musí polovina světa mlčet - tak já taky

tgbg ( 22. prosince 2016 15:49 )

Fašista Putler samozřejmě nic neosvobodil, pouze vyvraždil a vyhnal civilní obyvatelstvo.

makmark ( 22. prosince 2016 14:56 )

 Šojgu není ministrem zahraničí, ale obrany, ale to radostne se tetelicim novinářům nad osvobozením Aleppa Ruskem velkoryse odpouštím

balika ( 22. prosince 2016 14:51 )

Sýrie byla prosperující sekulární stát, než tam vrazili zápaďáci své rypáky, aby ten stát rozvrátili a vyplundrovali. Syřané vítají RF jako osvoboditele a uctívají Putina. Usrael utřel.

1912 ( 22. prosince 2016 13:58 )

zapomněl jsi kdo začal tu válkuv Syrií s těmi vycvyčenými teroristy a dodávání zbraní proti jejich legitimní vlády a měli zájem sesadit jejich presidenta Asada kdopak to podporoval a válka trvá již od roku 2013 a to tam ti rusové nebyli!!Jelikož před rokem začaly volby v US tak se ti zločinci stáhli ale neznamenalo že tam nebojují ale né v takovém počtu !Proto se stáhli zločinci US a veškerou vinu ted svádi na Rusko ty šašku to samí bylo na Ukrajině !!a i u nás štvali proti presidentu hlavně ta us ambasáda rozjela štvavou kampan proti Zemanovi !!!!Já právě v těchto době pobývala v Us u rodinykdyž ty volby v Us se rozjížděly tak vím vše jak oblbují národ a hlavně podávají informace v telce !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud