Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Vrah z Nice byl z Tunisu. „Tohle byl terorismus,“ řekl plačící Francii prezident

Autor: ČTK, dv - 
15. července 2016
04:10

Francouzský prezident François Hollande vystoupil nad ránem s emotivním projevem, kde komentoval brutální násilný čin na Azurovém pobřeží. 80 lidí zabil v Nice zřejmě 31letý Francouz tuniského původu. Podle prezidenta spáchal teroristický čin.

Útok v Nice, kde najelo do davu oslavujícího státní svátek nákladní auto, byl teroristickým činem. V nočním projevu to řekl francouzský prezident François Hollande, podle něhož zemřelo při atentátu 77 lidí a dvě desítky jsou kriticky zraněny. Kvůli masakru se rozhodl navrhnout prodloužení výjimečného stavu v zemi o tři měsíce.

Útočníkem byl podle policejního zdroje agentury AFP 31letý Francouz tuniského původu, který patrně jednal bez komplice.

„Hrůzný útok opět udeřil na Francii... Jeho teroristický charakter nelze popřít,“ řekl Hollande v mimořádném televizním vystoupení. „Musíme učinit vše pro boj proti zkáze terorismu,“ dodal prezident, který se ještě dnes chystá navštívit jihofrancouzské pobřežní město.

Video Ulice plné mrtvých těl: Děsivé záběry po masakru ve Francii - Reuters
Video se připravuje ...

Parlamentu předloží návrh na prodloužení výjimečného stavu, který v zemi platí od listopadových pařížských útoků. Pokud jej zákonodárci schválí, měl by platit až do konce října.

VŠE O ÚTOKU V NICE ČTĚTE ZDE

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Ruudazvostravy ( 15. července 2016 19:59 )

 Tý býku,tak von tendle präsydent je hlava,dyk von to uhot.Prej to bil terórysta a mi blpcy sme mislely,že to snat bil duch svatej.To se čovjek holt něgdy takle sekne.

gabreta ( 15. července 2016 19:06 )

Hollande v mimořádném televizním vystoupení řekl plačící Francii. „Musíme učinit vše pro boj proti zkáze terorismu,“ Proto pozve spolu s Merkelovou do Evropy další milion fousatých umouněnců!!

newworldorder ( 15. července 2016 18:03 )

 Nemuže být tohle zase false flag?Neblíže se nahodou volby..... Pravda a láska vždy zvítězí nad lži a nenávistí.

hejhej ( 15. července 2016 14:21 )

Hollande spolu s Merkelovou natahali muslimy do svých zemí a nevinní lidé umírají. Muslimové svou ideologii do Evropy nepatří.Nikdy se nepřizpůsobí.

maledivy2016 ( 15. července 2016 14:06 )

Muslim nemá v hlavě mozek, jen vepřové sraččky vypatlany, vymyty uchylnym koranem a jejich smysl života je pouze vraždit! Líbí se jim to, mají to v povaze! Až vyvraždi Evropu, budou se vraždit mezi sebou, doufám

Zobrazit celou diskusi