Islamisté upálili křesťanskou dívku (†12). „Mami, odpusť jim,“ vydechla naposled

Autor: mb - 
22. května 2016
16:40

Teroristé z Islámského státu v iráckém Mosulu zapálili dům křesťanů. Zatímco se matce podařilo z domu utéct, popáleniny dcery byly natolik vážné, že dítě zemřelo ženě v náručí. Křesťanská holčička prosila při umírání o odpuštění pro její vrahy.

Extremisté si vybrali dům křesťanské rodiny, protože se zpozdili s placením tzv. džizje, což je daň, kterou musí dle koránu platit všichni porobení nemuslimové.

„Ihned zaplatíte nebo okamžitě opustíte svůj dům,“ dali rodině na výběr teroristé, kteří dle slov ženy nebyli místní, ale cizinci.

„Zaplatím vám, dejte mi pár vteřin, má dcera je ve sprše,“ řekla žena dle slov humanitární pracovnice Jacqueline Isaac, která příběh vypověděla britským médiím. „Času jsi měla dost,“ odpověděli islamisté a ihned zapálili dům.

Rodina z domu uprchla, ale dcera skončila s popáleninami čtvrtého stupně. I když ji matka převezla do nemocnice, dítě už nezachránila. Holčička umřela mámě v náručí, předtím než vydechla naposledy, ještě řekla: „Mami, odpusť jim.“

Podobná zvěrstva nejsou na území ovládané Islámským státem výjimečná. Teroristé tento týden rozpustili v kyselině 25 obyvatel Mosulu kvůli podezření ze špionáže.

Irák patřil před invazí USA v roce 2003 mezi země, které měly obrovskou a stabilní křesťanskou menšinu. Z původních 1,3 milionu křesťanů ale v zemi nyní žije už jen zlomek – zhruba 200 tisíc lidí.

Budoucnost křesťanů na Blízkém východě vidí v černých barvách i tamní kněží. „Když noviny v Evropě otisknou nějaké karikatury Mohameda, gangy útočí na křesťany zde v Iráku. Když se něco stane v Belgii či Nizozemí, platíme za to my. Víme, že ne každý muslim je terorista, ale vzmáhá se tu jistý trend a nejen v Iráku, ale na celém Blízkém Východě. V celém světě pokračuje tento boj a my shoříme v jeho ohni,“ říká otec Dawood.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

dylina ( 22. května 2016 23:07 )

Neměli by musulmani u nás taky náhodou platit výpalné?

pjotri ( 22. května 2016 22:38 )

Hlavne jsem nepochopil ten blabol, ze se holka sprchuje. To vypada, ze jako vypalny mela byt ta holka, co jim mela vsem dat. Jinou souvislost, mezi placenim vypalneho a sprchovanim holky, nevidim.

prycsnima ( 22. května 2016 22:12 )

 A proto. Hofer na Hoffburg! Hofer musí vyhrát volby. Nechceme v Evropě ten primitivní ksindl co sem tahá duševně nemocná Merkelka. Se divím že ji ještě nezbavili svéprávnosti. No ale německý lid se nechá rád vésti kretýnkama,viz.Hitler. No tak viel Spass im Sommer.To bude zase obohacenejch Fräuleins.

zkzkz ( 22. května 2016 20:08 )

naidka ( 22. května 2016 20:00 )

Něco jsem o tom četla. Ty zkazky, jak umírající vysloví poslední přání, k něčemu se přizná nebo řekne důležité tajemství, to jsou jen výplody spisovatelů románů. Umírající mají jiné starosti než být uvědomělí nebo už jsou mimo sebe.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud