Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Jasno 22°C

Kotlebův poslanec přišel do parlamentu s pistolí, byla nabitá ostrými

Autor: všm/čtk - 
21. března 2016
16:08

Krajně pravicová „Lidová strana Naše Slovensko“ (ĽSNS) Mariana Kotleby byla do sněmovny zvolena teprve začátkem března a už vzbudila rozruch. Její novopečený poslanec Peter Krupa totiž přišel do parlamentu ozbrojen. Nešlo o žádnou atrapu, ale o pistoli nabitou ostrými náboji. Informaci přinesl Denník N.

Incident se odehrál během pondělka. Poslanec ĽSNS Peter Krupa v ten den doprovázel svého šéfa Mariana Kotlebu na první zasedání politických stran, kde se mělo řešit rozdělení postů v Národní radě. Hned po vstupu do budovy parlamentu dvojice zamířila k tamní ochrance, které Krupa nahlásil fakt, že je ozbrojen. S politikem tak strážci sepsali záznam o odevzdání zbraně a uložili ji do trezoru.

Do budovy platí zákaz vstupu se zbraní. Poslanec si zbraň při příchodu nahlásil a odevzdal do úschovy. Poslanci neprocházejí kontrolou. Za ochranu budovy a ústavních činitelů zodpovídá Úřad na ochranu ústavních činitelů,“ uvedla pro slovenská média mluvčí Národní rady Monika Hucáková.

Podle Kotleby má Krupa zbraň legálně a nevidí na tom proto nic špatného. Na otázku Denníku N, zda budou jeho poslanci chodit do parlamentu ozbrojení běžně, uvedl, že jeho strana má v programu rozšíření práva držení a nošení zbraní. Proti podobné představě tak nic nenamítá. Sám novopečený poslanec na otázky neodpověděl.

Kotlebova strana zabodovala na Slovensku při březnových parlamentních volbách. Celkovým vítězem byli ovšem vládní sociální demokraté (Směr-SD) premiéra Roberta Fica. Ti ale v porovnání s volbami v roce 2012 výrazně ztratili a přišli o dosavadní většinu ve sněmovně. Do parlamentu se dostalo osm stran a hnutí, včetně zmíněného Kotleby.  

hhaasic ( 21. března 2016 20:19 )

Kotlebův poslanec přišel do parlamentu s pistolí. ------------------------------------------------------------------ Poslanec TOP 09 Kalousek přišel do parlamentu s opicí.

SLOVAK ( 21. března 2016 18:54 )

 sa divím že keď išli na rokovanie s takou bandou zlodejov aká tam je že si nezobrali guľomet a neprišli na obrnaku

moravacka ( 21. března 2016 17:39 )

souhlas, ja si taky myslim, ze je to normalni. Jine by bylo, kdyby o tom nikomu nerekl, tak nevim proc ten cirkus tady...

obluda.pb ( 21. března 2016 16:40 )

No a, přišel, odevzdal. Aby vám v blesku nevypadl exkrement do trenek

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa