Šestnáctiletý chlapec dostal v Estonsku za vraždu učitelky 16 let!

Šestnáctiletý chlapec dostal v Estonsku za vraždu učitelky 16 let!
Autor: ČTK - 
20. října 2015
22:27

Rozsudek s nepodmíněným devítiletým trestem vězení vynesl dnes soud v estonském městě Tartu nad 16letým chlapcem, který před rokem zavraždil ve škole svou učitelku. Při procesu se ke zločinu přiznal, informovala agentura AFP s odvoláním na informace obhájce odsouzeného i prokurátora. Obě strany se hodlají proti verdiktu odvolat.

Zločin se odehrál loni 27. října ve škole města Viljandi, ležícího v centrální oblasti země asi 150 kilometrů jižně od metropole Tallinnu. Žák, identifikovaný médii jen křestním jménem Vahur, tehdy během vyučování vystřelil na svou 56letou profesorku němčiny Ene Sarapovou. Další čtyři žáci, kteří byli v okamžiku útoku ve třídě, neutrpěli žádná zranění.

Pachatel po činu nekladl žádný odpor policistům, kteří ho přijeli zadržet. Předal jim i vražednou zbraň, kterou legálně držel jeho otec. Lékaři po dvou měsících psychiatrického vyšetřování konstatovali, že hoch je způsobilý zodpovídat se ze svého činu.

Mladistvému delikventovi hrozil maximální trest desetiletého vězení, který také žádala obžaloba. Obhájce Mihkel Gaver uvedl, že podle Vahura se učitelka vůči němu chovala zavrženíhodným způsobem. Tuto domněnku prokurátorka na druhé straně označila za nepodloženou.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

balika ( 21. října 2015 08:06 )

Vida, už mají v Estonsku demokracii alá USA, začíná to střelbou ve škole.

radelin ( 21. října 2015 05:12 )

i-Dnes - Školák zastřelil v Estonsku svou učitelku, odsedí si devět let Blesk - Šestnáctiletý chlapec dostal v Estonsku za vraždu učitelky 16 let!

frantacizek ( 21. října 2015 02:13 )

SLÁVYCHTIVOU Romačkou.Abych jí nekřivdil

frantacizek ( 21. října 2015 02:11 )

tebe tady kluku potřebujeme. V zájmu společnosti a zachování jejího zdravého rozumu. Je třeba zabít tu cikánku Erbovou, sic nás ty bulvární hovada s touhle Romačkou utýrají. Kdybych nevěděl, že ten bulvární retard Plesku Turek je buzna a zoofil, tak si snad myslím, že s ní merdá výměnou za každý článeček

moloch ( 20. října 2015 23:31 )

tak kolik???9 nebo 16??? asi zase přistěhovalec co umí češky

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud