Vraždu otce své přítelkyně chtěl narafičit jako sebevraždu: Hlavu muži prostřelil brokovnicí

Vrchní soud potvrdil muži 20 let vězení za vraždu otce přítelkyně  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
5. října 2015
16:06

Za vraždu otce bývalé přítelkyně si Štěpán Kavan odpyká 20 let vězení. Rozhodl o tom dnes olomoucký vrchní soud, který tak potvrdil trest uložený brněnským krajským soudem. Podle obžaloby se Kavan vše pokusil udělat tak, aby vražda vypadala jako sebevražda. Proti rozsudku krajského soudu se odvolali státní zástupce, který pro Kavana požadoval výjimečný trest, i obžalovaný.

„Trest byl zopakován ve výměře 20 let se zařazením do zvýšené ostrahy. Neshledali jsme podmínky pro uložení výjimečného trestu, čehož se domáhal státní zástupce. Byl uložen trest na samé horní hranici zákonné trestní sazby, která činí 15 až 20 let,“ řekl ČTK mluvčí vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

Vražda se stala loni v květnu v malé obci na Třebíčsku. Kavan podle spisu 48letého muže zastřelil jeho brokovnicí. Motivem činu mohly být spory o peníze i to, že Kavan doufal, že se k němu přítelkyně po smrti otce vrátí. Vinu Kavan popírá. Připustil pouze to, že se s otcem bývalé přítelkyně dostal do rvačky v kurníku u rodinného domu oběti.

Mrtvého muže našel později s prostřelenou hlavou jeho desetiletý syn. U oběti byl i podvržený dopis na rozloučenou. Podle obžaloby Kavan jednal promyšleně. Krátce před vraždou se vloupal do domu oběti a ukradl brokovnici. Schoval si ji do kurníku u domu, kam se ráno vrátil, protože věděl, že oběť chodí touto dobou krmit slepice.

Na Kavanovu vinu ukazuje balistická expertiza, podle níž padly dva výstřely, což sebevraždu vylučuje. Grafolog navíc potvrdil, že dopis nepsal zavražděný, ale Kavan.

verka1 ( 5. října 2015 17:34 )

tato vražda se stala v Lukově u Mor. Budějovic. tato rodina už jednu tragédií v rodině měla asi před 13 lety se jím oběsil syn a pak našli zastřeleného otce. tady je důkaz, že to byla vražda a on ještě napsal dopis.

nyctereutes ( 5. října 2015 17:32 )

No, myslím že brokovnicí mu hlavu ustřelil a ne prostřelil...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud