Neděle 17. října 2021
Svátek slaví Hedvika, zítra Lukáš
Polojasno 12°C

Záhadná sebevražda: Exreportérku BBC našli oběšenou na tureckém letišti, kamery prý měly poruchu

Autor: lm - 
19. října 2015
21:01

Bývalou reportérku britské televizní stanice BBC našli oběšenou na tureckém letišti. Smrt Jacky Sutton (†50) obestírají záhadné okolnosti a podle přátel by nikdy sebevraždu nespáchala. Je možné, že ženu, která bojovala v Iráku za svobodu slova, někdo zavraždil?

Jacky Sutton 17. října cestovala z Londýna do Iráku. Na přestupu v Istanbulu jí ale uletěl navazující let, a když jí letištní personál oznámil, že si bude muset koupit letenku na další spoj, vypadala prý viditelně rozrušeně. Později ji našli na letišti mrtvou. Bývalou reportérku objevila skupinka ruských pasažérů oběšenou v kabince na toaletách. Turecká policie její smrt uzavřela jako sebevraždu.

Její přátelé a kolegové tomu ale nemohou uvěřit a žádají nezávislé mezinárodní vyšetřování. "Byla to ta nejdrsnější žena, jakou jste měli možnost potkat, a turecká policie řekne, že spáchala sebevraždu, protože jí uletělo letadlo? Nejsem konspirátor, ale jestliže Turci tvrdí, že bezpečnostní kamery na Atatürkově letišti v Istanbulu zrovna 'měly poruchu', pak Jacky Sutton byla zavražděna," napsal její dobrý přítel Christian Bleuer na Twitter. Irácký novinář a její kolega Mazin Elias britskému serveru DailyMail sdělil, že je "nemožné, aby spáchala sebevraždu". "Celé je to špatně. Někdo Jacky zavraždil," uvedl.

 

Jacky po odchodu z BBC řídila iráckou pobočku Institutu válečného a mírového zpravodajství, což je nezávislá a nezisková organizace, která pomáhá žurnalistům a aktivistům v konfliktních zemích. Jacky se snažila zasadit o zlepšení svobody slova a organizace pod jejím vedením v poslední době bojovala s propagandou Islámského státu, zejména proti jeho snahám vyřadit ženy ze společenského života. Její předchůdce zemřel před pěti měsíci při bombovém útoku v Bagdádu.

 

 

lalia ( 31. července 2016 12:26 )

Tady je to samá mrtvola.Nedá se to číst.Jako každý den.Svět se zbláznil?

vi3ol ( 20. října 2015 10:24 )

Jak se dá oběsit se na tureckým záchodku?! Ani na tom našem.. Ani kdyby se na to připravila.. absurdní.. ať zveřejní techniku provedení, ať mám jasno.. Snad toho vraha najdou i bez kamer.. Čest její památce

pekaaaros ( 20. října 2015 07:37 )

Odvážná to žena. smutné

Zobrazit celou diskusi
Další videa