Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Slovák brutálně znásilnil muslimku: U soudu dostal 20 let natvrdo!

Autor: lm - 
20. října 2015
13:03

Slovák Zdenko Turták (22), který ve Velké Británii brutálně znásilnil a málem umlátil 18letou muslimku, dostal u soudu 20 let natvrdo! Turták ženu přepadl v březnu v Leedsu a osmnáctkrát ji udeřil do hlavy kamenem, dívce podle policie zachránil život hidžáb.

Osmnáctiletá dívka čekala na autobusové zastávce, když ji Turták napadl a zatáhl do zahrady jednoho z domů. Tam ji mladý Slovák brutálně znásilnil a poté ji začal celou svou silou mlátit kamenem do hlavy. Hororový útok trval bezmála osm minut, poté Slovák zbaběle utekl a nechal ji napospas osudu.

Dívka se krátce poté zvedla a doklopýtala na chodník, kde zkolabovala. Pomohly jí až dvě ženy, které šly kolem. Mladá žena skončila s frakturou lebky a zlomeninou kyčle v nemocnici. Podle vyšetřovatelů jí život zachránil hidžáb a kapuce, kterou přes něj měla.

Po útoku policisté rozjeli rozsáhlé mezinárodní pátrání. Turták totiž uprchl zpět na rodné Slovensko. Zřejmě se vrátil do košického kraje, odkud pochází. Vyšetřovatelé mladíka vystopovali pomocí DNA a jejich slovenští kolegové ho poté zatkli a vydali zpět do Velké Británie.

Turták v říjnu stanul před anglickým soudem. Zpočátku byl obviněn ze znásilnění a pokusu o vraždu, kvalifikace byla ale později změněna na těžké ublížení na zdraví. Soudce ho za to odsoudil k 20 letům odnětí svobody. Odsedět si bude muset minimálně 14 let, poté má šanci na podmíněné propuštění z výkonu trestu.

Video Převoz Zdenka Turtáka do vězení - West Yorkshire Police
Video se připravuje ...

Video Turták sledoval několik žen, které chtěl znásilnit. - West Yorkshire Police
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud