Slovák v Anglii brutálně znásilnil muslimku. Život jí zachránil hidžáb

9. 10. 2015
17:24

Ve Velké Británii stanul před soudem 21letý Slovák Zdenko Turták, který v březnu v Leeds přepadl, znásilnil a brutálně zmlátil 18letou muslimku. Turták ji poté osmnáctkrát udeřil do hlavy kamenem, dívce podle policie zachránil život hidžáb.

Osmnáctiletá dívka čekala na autobusové zastávce, když ji Turták napadl a zatáhl do zahrady jednoho z domu. Tam ji mladý Slovák brutálně znásilnil a poté ji začal bít. Mladou dívku osmnáctkrát udeřil kamenem do hlavy a utekl. Dívka skončila s frakturou lebky a zlomeninou kyčle v nemocnici. Podle vyšetřovatelů jí život zachránil hidžáb a kapuce, kterou přes něj měla.

Po útoku policisté rozjeli rozsáhlé mezinárodní pátrání. Turták totiž uprchl zpět na rodné Slovensko. Zřejmě se vrátil do košického kraje, odkud pochází. Vyšetřovatelé mladíka vystopovali pomocí DNA a jejich slovenští kolegové ho poté zatkli a vydali zpět do Velké Británie, kde v pátek stanul před soudem.

Podle jeho obhájců si mladík na nic z osudného večera nepamatuje. Turták se u soudu přiznal ke znásilnění a těžkému ublížení na zdraví, ale odmítá, že by dívku chtěl zavraždit. Rozsudek padne 19. října.

Video Turták sledoval několik žen, které chtěl znásilnit. - West Yorkshire Police
360p 240p

1080p 720p 360p
Další videa