Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 12°C

Renesanční sídlo herce Robina Williamse (†63) na prodej: Luxus s výhledem na oceán za 560 milionů

Autor: jel - 
5. prosince 2023
10:13

Nádherné renesanční sídlo s výhledem na oceán v americkém San Franciscu kdysi obýval tragicky zesnulý herec a komik Robin Williams. Nyní je nádherná stavba s rozsáhlou zahradou na prodej. Za dům kupující zaplatí v přepočtu více než 560 milionů korun.

Vila v luxusní sanfranciské čtvrti Sea Cliff byla postaveno v roce 1962. Dům s dvaceti pokoji byl původně vybudován pro rodinu Olsenových, která vlastnila úspěšnou obchodní firmu. Nachází se pozemku o velikosti 184 590 metrů čtverečních a jedná se o jeden z největších pozemků ve čtvrti. 

Robin a Marsha Williamsovi koupili nemovitost na počátku 90. let. Chtěli sídlo zmodernizovat, rozšířit a zrenovovat, ale nechtěli zastínit jeho původní krásu. „Dali si však záležet na tom, aby zachovali vzácné a cenné stavební materiály použité při stavbě domu, které už se v moderních stavbách nepoužívají,“ vysvětlil agent společnosti Compass Steven Mavromihalis pro web SFGate.

Luxusní sídlo má fasádu z vyřezávaného mramoru a kamene a těžké dřevěné vstupní dveře. Kouzlo domu se skrývá v jeho detailech, jakými jsou zdobné lišty, široké prkenné podlahy z tvrdého dřeva, vzorované terakotové dlaždice a odhalené trámy.

K nejvýznamnějším prvkům nemovitosti patří kino s vysouvacím projektorem, bar z doby prohibice, který je ukrytý za dřevěným obložením stěn a tajná chodba spojující dětské pokoje. Ve vile najdeme také apartmán pro hosty se samostatným vchodem, finskou saunu, vinný sklípek i posilovnu.

Dům nyní prodává bývalá manželka Robina Williamse. Herec, který se do paměti diváků zapsal rolemi v mnoha slavných filmech jako například Jumanji nebo Dobrý Will Hunting, zemřel v roce 2014 v pouhých třiašedesáti letech. Spáchal sebevraždu, před smrtí bojoval s depresemi a závislostí na alkoholu. 

Video  Dara Rolins a Pavel Nedvěd: Zastavili stavbu hnízdečka lásky!  - Markéta Reinischová
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Uživatel_5650027 ( 5. prosince 2023 14:21 )

👍👏👏👏😆

bizon_pepa ( 5. prosince 2023 12:11 )

Asi bych to neřešil.

Zobrazit celou diskusi