Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení -1°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Mámě se ze dne na den změnila osobnost: Mluvila z cesty, pak skončila v kómatu!

Autor: štt - 
20. listopadu 2023
14:17

Britský pár si užíval společnou večeři, když Becky začala pomalu mluvit z cesty. Její přítel Chad ji pro jistotu odvezl do nemocnice. Lékaři po několika dnech zjistili, že nastávající matka se nakazila zvláštním druhem encefalitidy. Nakonec skončila v kómatu, během nějž na svět přivedla dceru.

Chad Maling (30) ze severoanglického Doncasteru se svou přítelkyní Becky Proutovou (31) dlouho plánovali založit vlastní rodinu. Když se blížilo datum porodu, u jeho družky se objevila zvláštní psychóza.

„Bylo to, jako by na sebe vzala úplně jinou osobnost,“ shrnul muž počáteční projevy nemoci, která se dostavila letos v červenci. Ještě onen večer Becky zavezl na vyšetření do nemocnice, kde si ji nechali na pozorování. Postupně se u ní projevila řada psychických záchvatů, jejichž intenzita překvapila i samotné lékaře.

Ti se proto rozhodli převézt ženu do specializovaného pracoviště v Oxfordu. Tamním odborníkům se po pár dnech podařilo nemoc diagnostikovat. Jedná se o encefalitidu typu anti-NMDAR. Onemocnění narušuje mozkovou činnost, což může vést k rozsáhlým změnám duševního stavu.

Jelikož se lékaři báli o zdraví ženy a jejího dítěte, uvedli pacientku do umělého spánku. Po několika týdnech se však nachýlilo datum porodu. Dítě bylo na svět přivedeno 18. srpna pomocí císařského řezu. I jeho život však visel na vlásku. Holčička měla ucpaný močový měchýř a doktoři museli provést speciální zákrok, aby z ni odsáli více než litr tekutiny.

Dle deníku The Sun je dítě zdravé, ale maminčin duševní stav ještě není v normálu. „Nedávno jsem s Becky mluvil, ale je stále velmi, velmi zmatená,“ dodal Chad, který se místo profese instalatéra naplno věnuje své dceři. Na pomoc rodině byla již založena veřejná sbírka.

Video  Jak správně vytáhnout klíště  - Videohub
Video se připravuje ...

Uživatel_5634767 ( 21. listopadu 2023 12:53 )

Zářný příklad jak se může člověku ze dne na den úplně změnit život k horšímu. A přesto lidi na to kašlou, honba za prachama je neopouští k tomu zloba a závist. Zdraví a zase jen zdraví nic není na 1. místě a kdo ho má je největší boháč i bez peněz!!!!!!!!!!!!! K čemu mega když budu mít raka nebo bude ze mě nemohoucí živočich

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud