Král Karel III. se tímto způsobem rozhodl v tichosti pomstít mladšímu synovi princi Harrymu (38) a snaše Meghan (41) za jejich neustálé buřičské a pomlouvačné výpady, kterých se dopouštějí od útěku do Kalifornie. Deník The Sun informuje, že oficiální příkaz k vystěhování vévody a vévodkyně vydal Buckinghamský palác hned několik dní poté, co se v lednu na pulty obchodů dostal kontroverzní Harryho životopis Spare. „Znamená to konec dobrých časů Harryho a Meghan v království. Oba jsou hodně frustrovaní z toho, že nejsou schopni nijak to vystěhování zastavit,“ řekl královský zasvěcenec deníku The Sun.

Drahá rekonstrukce

Klíče od Frogmore nabídl nový vládce britského impéria svému bratrovi Andrewovi, který je zatížen sexuálním skandálem z kauzy amerického kamaráda Jeffreyho Epsteina (†66). Vévoda z Yorku v současné době obývá a opravuje mnohem větší dům Royal Lounge, takže stěhování do menšího bere jako trest a ponížení. „Andrew se brání už jen té myšlence přestěhovat se do mnohem menší Frogmore Cottage,“ píše The Sun.

Když Frogmore s rozlehlými zahradami Sussexovi obdrželi, prošel v letech 2018 a 2019 nákladnou rekonstrukcí za v přepočtu 65 milionů korun z peněz daňových poplatníků. Když se tento skandál provalil, Harry a Meghan peníze do rozpočtu vrátili.

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Listování „ubrečenými“ memoáry prince Harryho pdc, blp, Červený Chebotareva

Fotogalerie
56 fotografií