Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Z bolesti žeber rakovina plic! Fanoušci oplakávají oblíbenou blogerku

Autor: rc - 
13. listopadu 2023
12:40

Dva roky bojovala s rakovinou oblíbená blogerka a maminka dvou dětí Jenny Applefordová (†36) z americké Kalifornie. Lékaři jí v roce 2021 diagnostikovali rakovinu plic. Začátkem tohoto roku přišla další krutá zpráva. Lékaři Američance sdělili, že jí zbývá pouhých šest až devět měsíců života. Její manžel nyní fanouškům na sociálních sítích sdělil to nejhorší. Jenny po těžkém boji zemřela. 

Před dvěma lety začala Jenny pociťovat bolesti žeber. Nejprve si myslela, že o nic nejde, nicméně problémy přetrvávaly a její zdravotní stav se začal zhoršovat. Náhle začala pociťovat i dušnost, a tak se rozhodla navštívit lékaře. Vyšetření odhalila adenokarcinom plic. Nastoupila na léčbu, která zahrnovala chemoterapii, ozařování a imunoterapii.

Ovšem léčba nezabírala. Lékaři jí později podle informací britského deníku Daily Mail sdělili, že se rakovina rozšířila do mozku i lymfatických uzlin. Jenny, která se svým manželem Kylem vychovávala dvě děti, se nevzdávala a o svém boji s těžkou nemocí dokonce vyprávěla na sociálních sítích. Velkou základnu fanoušků měla zejména na YouTube. Začátkem tohoto roku jí lékaři sdělili, že jí zbývá šest až devět měsíců života.

Anketa

Bojíte se rakoviny?

Ano
Ne

Nyní se fanoušci dozvěděli, že Jenny svůj boj prohrála. Její manžel Kyle v prohlášení na sítích uvedl, že zemřela 5. listopadu. „Naše krásná, nádherná Jenny se stala andělem,“ uvedl Kyle s tím, že poslední týden svého života strávila v hospici. „Byla připravena odejít. Její slabé tělo už nemohlo dál bojovat,“ popsal zdrcený otec. „Říkala mi, chci dát všem vědět, že jsem žádnou bitvu neprohrála. Neprohrála jsem boj, nic jsem neprohrála. Porazila jsem rakovinu. Rakovina potřebuje tělo, aby mohla prosperovat,“ dodal v slzách. 

Video  Přednosta Interní hematologické a onkologické kliniky FN Brno Jiří Mayer o využití myší v léčbě pacientů  - Jiří Nováček
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi