Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Švýcarský boháč nechal superjachtu napospas moři: Loď Jamese Bonda po půl roce opět vyplula!

Autor: rix - 
26. března 2023
16:51

Velmi smutný osud potkal loni v září luxusní jachtu ve stylu Jamese Bonda. Najela do skalisek u pobřeží, kde se převrátila. A co víc, její majitel ji nechal napospas moři. Od úřadů posléze bohatý Švýcar dostal ultimátum, aby se situací nějak naložil. Hrozily mu vysokými pokutami. To ho zřejmě vylekalo a přepychová loď je opět připravena vyplout na moře. 

Superjachta pochází z dílny loděnice Aegean Yachts, která sídlí v tureckém Bodrumu. Jedná se o třetí největší jachtu, kterou společnost vyrobila. Luxusní loď má pět kajut a pojme deset hostů a pět členů posádky. Na palubě je dokonce i heliport.

I tak luxusní loď ale potkal krutý osud. Přepychové plavidlo švýcarského boháče u řeckých břehů ztroskotalo. A co víc, její majitel ji nechal napospas moři. Od loňského září o ni nejevil zájem, informoval deník Daily Mail

To se nelíbilo řeckým úřadům. Příslušné orgány daly prostřednictvím soudního vykonavatele milionáři ultimátum. Buď problém se svou superjachtou vyřeší, nebo přijdou vysoké pokuty. 

Krátce na to přišel zázrak. Do akce se vložil starosta města Kythnoi, který přidal na Facebook překvapivý příspěvek. „Je připravena vyplout,“ zvolal na síti a přidal k příspěvku fotografii, na které je jachta už v přirozené poloze. Bohatému Švýcarovi tak pokuty zřejmě po chuti nebyly a loď zachránil. 

Osudný den prý jachtě selhala navigace. Loď narazila do skalisek a do jejích útrob začala proudit voda. Lidem na palubě lodi vyjela na pomoc pobřežní stráž, která evakuovala pět cestujících. K potopení došlo u slavné pláže Kolona, která je oblíbeným cílem turistů, kteří se tam vydávají na jachtách a lodích. Pláž se nachází ve stejnojmenné zátoce.

Video  Luxusní jachta v Chorvatsku shořela přímo během plavby 
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa