Středa 29. března 2023
Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt
Zataženo 8°C

Za dovolenou na Mallorce si letos připlatíte: Za cenový nárůst může zákon proti turismu

Autor: štt - 
19. března 2023
14:43

Dovolenkový ráj, kam každoročně zamíří i mnoho Čechů, čeká cenový šok. Přestože se ceny za poslední tři roky skoro zdvojnásobily, dle odborníků mají turisté čekat další nárůst cen. O kolik si letos připlatíte? A za co?

Pobyt na slunném ostrově se letos prodraží, informoval německý deník Bild. „Dovolená bude letos zhruba o 33 % dražší než v předchozím roce,“ varoval prezident společnosti Palma Beach Quality Offensive Juan Feller. Nárůst cen se dotkne prakticky všeho – od letenek přes stravování až po hotely.

Hlavním důvodem je zavedení nového zákonu o cestovním ruchu. Dle něj nesmí hotely navyšovat počet lůžek, aby se omezily nežádoucí dopady masového turismu. Jen za leden na baleárský ostrov zavítalo téměř 860 000 cestujících.

Pokud bude zákon platit i v následujících sezónách, pokles ceny neočekávejte. Feller nicméně dodává, že zvýšená poptávka pomůže ke zlepšení poskytovaných služeb. Zkrátka dražší by mohlo znamenat i lepší.

Jestli vás vysoké ceny neodradily, nejlepší je přiletět mimo sezónu. „Od posledního březnového týdne až do prvního květnového týdne,“ upřesňuje Feller. Během jara je už teplé počasí a po městě navíc nepotkáte opilé turisty.

Video  Top destinace pro rok 2023. Kam se letos vydat na dovolenou?  - Videohub
Video se připravuje ...

Lomikel ( 20. března 2023 02:36 )

Je-li pro některé naše chudší turisty Mallorca drahá, jezděte jinam.
Co takhle zkusit třeba Krym? Vhodná destinace i pro zlobivé děti, zejména syny.
Je tam prý docela hezky a levně,...

trintin ( 19. března 2023 16:38 )

Autorka této podivné reklamy by se sotva v dubnu na Mallorce běžně koupala v moři.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa