Sexsymbol 60. let z ní udělal snímek jeskynní dívky Loany, na němž měla oblečené bikiny z jelenice. Po celou její kariéru jej měli diváci v paměti. Herečka však toužila po něčem jiném, jenže nepochodila.

„Opravdu ode mě nechtěli slyšet žádnou připomínku. Měla jsem uvnitř ambice, ale nikoho nezajímaly,“ vzpomínala hořce, jak dopadala, když se snažila své nápady s režiséry rozvíjet. „Zlato, mohla bys prostě mlčet, nemyslet a nemít žádné nápady?!“ zpražili ji prý pokaždé.

Jí, ženu s IQ 140! Její postavy svůdných „sirén“ tak kontrastovaly s hereččinými skutečnými pocity.

Ztráta sebe samé

Nakonec to vzdala a svůj úděl sexy ikony prostě přijala, byť si v něm připadala nepřirozená. „Nikdy jsem nevypadala takhle. Od hlavy k patě pokrytá make-upem, ten kostým, světlo udělalo své...“ prohlásila upřímně o ikonickém snímku v kožených plavkách. „Hloupé je, že jakmile někdo řekne, že jsi něco, tak se tím snažíš být... Své image jsem se vždycky děsila víc než kdokoli jiný. Chci říct, že došlo k ohromné ​​ztrátě sebe samé, protože skutečně pracujete s tímto obrazem, který vám byl vytvořen,“ zhodnotila jednou smutně.

„Když si o vás lidé myslí, že jste k nakousnutí, je to v šoubyznysu obrovská výhoda, ale nepřinese vám to takové role, jako měla Judi Denchová,“ připomněla Oscarem oceněnou britskou kolegyni známou jako M, tajemnou šéfku Jamese Bonda.

Odkopnutá star

A realita byla taková, že po padesátce už o kloudnou roli prakticky nezavadila, přičemž kus viny na tom měly i její soudy se studiem MGM, kvůli obsazení slíbené role ve filmu Na plechárně jinou herečkou... „Probudíš se unavená a ošklivá, nemáš lidem co říct a připadáš si jako citron, ze kterého vymačkali všechnu šťáva,“ hořekovala.

I tak ale byla její kariéra nesmírně bohatá. Trvala přes 50 let a hrála ve více než 30 filmech, 50 televizních seriálech a vystoupeních.

Video
délka: 00:42.36
Video se připravuje ...

Fanoušci vzdávají hold Raquel Welchové na chodníku slávy v Hollywoodu. reuters

Fotogalerie
63 fotografií