Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, sněžení 1°C

Osudoví muži krásky Raquel Welchové (†82): Sean Connery, Elvis Presley, Alice Cooper i Warren Beatty!

/
 • Raquel Welch a její osudoví muži.
  16. února 2023 ● 15:57

  Raquel Welchová (†82) se narodila jako Jo Raquel Tejadová. Pod tímhle jménem už ji ale dnes zná jen málokdo... Proslavila se totiž s příjmením svého prvního manžela Jamese Welche. Kteří další muži ovlivnili její životní dráhu? 

 • 1.

  James Welch

  S Jamesem Welchem to dala krásná Raquel dohromady už na střední škole. Krátce po maturitě v roce 1959, v pouhých 19 letech, si ho během malého obřadu v Las Vegas vzala za manžela. 

  Ve své knize Raquel: Beyond the Cleavage (volně přeloženo jako Raquel: Za výstřihem) o desítky let později přiznala, že svatba s Jimem pro ni měla velký význam. Udělala tím něco sama pro sebe a postavila se proti přáním svého otce. „Nečekala jsem, jak se řada událostí spojí dohromady a navždy zkomplikuje můj život,“ napsala v díle. 

   

  Z manželství vzešly dvě děti. Ještě v roce 1959 se páru narodil syn Damon Welch (63) a v roce 1961 přišla mladší Latanne Welch přezdívaná Tahnee (61). Už o rok později se ale manželé rozešli a v roce 1964 přišel i oficiální rozvod. 

 • 2.

  Patrick Curtis

  Druhým manželem krásné herečky se stal hollywoodský producent Patrick Curtis (83), se kterým se seznámila během práce na komediálním muzikálu A Swingin' Summer v roce 1965.

  Manželství uzavřeli v roce 1967 na pařížské radnici. Bohužel šlo nakonec o hereččino vůbec nejkratší manželství; v roce 1972 se totiž zase rozvedli. 

 • 3.

  André Weinfeld

  Po dvou rozvodech a dvou synech na krku si Welchová počkala skoro dekádu, než se rozhodla k oltáři dokráčet potřetí. V roce 1980 si vzala o 7 let mladšího filmaře, novináře a příležitostného herce Andrého Weinfelda (75). Dlouhá doba na rozváženou zřejmě zafungovala dobře, protože manželství vydrželo 10 let a podle obou partnerů bylo velmi šťastné, třebaže se jim přezdívalo „kráska a zvíře“. Nakonec vztah rozvrátila přílišná vzdálenost. 

  „Měli jsme šťastné manželství,“ uvedl Weinfeld pro Closer Weekly v roce 2015. „Ona se odstěhovala zpátky do La La Landu a já zůstal v New Yorku a v Paříži,“ vysvětlil, co nakonec vedlo k rozvodu. Podle něj jsou ale navzdory krachu manželství vlastně šampioni... „Dneska když hollywoodská manželství vydrží tři měsíce, tak je to dlouho,“ nechal se slyšet. 

 • 4.

  Richard Palmer

  Posledním manželem herečky se stal majitel pizzerie Richard Palmer (68). S tím začala randit v roce 1996 a v roce 1999 si před oltářem řekli své „ano“. 

  „Moje žena je živoucí legenda. V letadle dostáváme ta nejlepší sedadla. Můžeme jít, kamkoli chceme. Je to skvělé,“ pochvaloval si podle Hollywood Life podnikatel krátce po svatbě. V roce 2003 se ale manželství rozpadlo a herečka se zařekla, že už se znova nikdy neprovdá. A slib dodržela... 

 • 5.

  Krasavci z Hollywoodu

  Kromě čtyř manželů ale život herečky ovlivnila i řada gentlemanů, se kterými k oltáři nikdy nedošla. Mezi manželstvími randila s řadou těch největších tehdejších hollywoodských hvězd – například s Warrenem Beattyem (85), Stevem McQueenem (†50) nebo filmovým Batmanem Adamem Westem (†88). Tyto vztahy ale z různých důvodů neměly dlouhého trvání. 

  Steve McQueen

  Adam West

  Faye Dunaway a Warren Beatty ve snímku Bonnie a Clyde (1967)

 • 6.

  Sean Connery

  S Jamesem Bondem Seanem Connerym (†90) chodila Welchová v roce 1966. Herečka měla původně ztvárnit roli bondgirl Dominique Dervalové přezdívané Domino v bondovce Thunderball z roku 1965. Role se ale nakonec zhostila Claudine Augerová (†78) a vztah Welchové a Conneryho tak zůstal mimo filmová plátna. 

 • 7.

  John DeLorean

  V roce 1972 se herečka dala dohromady se slavným inženýrem a zakladatelem společnosti DeLorean Motor Company Johnem DeLoreanem (†80). Vztah ale bohužel nevydržel déle než pár měsíců. Dá se předpokládat, že byli oba velmi pracovně vytížení. 

 • 8.

  Elvis Presley

  Po rozchodu s DeLoreanem ale Welchová dlouho nesmutnila a své cesty spojila s legendárním Elvisem Presleym (†42). Také románek s rokenrolovým bouřlivákem ale brzy skončil a vystřídal ho divadelní herec Richard Burton (†58). 

  Elvis Presley

  Elizabeth Taylor a Richard Burton

 • 9.

  Alice Cooper

  Slavný rocker Alice Cooper (75) – vlastním jménem Vincent Damon Furnier – herečku okouzlil v roce 1974. V té době jí bylo 34 let a hudebníkovi pouhých 26... S rockovým zpěvákem, textařem a hudebníkem, jehož kariéra trvá již déle než půl století, jí vydržel vztah zhruba rok. 

 • 10.

  Gary Stretch

  V srpnu 2003 se Raquel dala dohromady se zajíčkem Garym Stretchem (54). Tehdy jí bylo 60 let a jemu 34. Anglický herec, model a bývalý šampion v boxu vyhrál krásných 29 ze svých 31 zápasů a jako model pracoval pro tak velké značky, jako jsou Calvin Klein nebo Versace. Není divu, že mladý krasavec herečku se šesti křížky na krku zaujal... Románek ale trval jen 4 měsíce. 

 • 11.

  Nigel Lythgoe

  Poslední velkou láskou slavné herečky byl britský televizní režiér Nigel Lythgoe (73) známý jako Nasty Nigel, neboli „zlobivý Nigel“. Také on byl lehce mladší než Raquel – v tomto případě o 10 let. Dohromady se dali v lednu 2010 a rozešli se o více než pět let později. 

 • 12.

  Galerie

  Na všechny fotografie se podívejte do naší galerie. 

   

  Video
  délka: 00:19.63
  Video se připravuje ...

  Zemřela Hana Maciuchová (†75): Jak vzpomínala na Chalupáře? Petr Macek

   

  Fotogalerie
  117 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

AliAlice: Byla to krásná ženská,a jak vidno,veselá v rozkroku...

(16. 02. 2023 19:15)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy