Ve zmíněném filmu z roku 1977 hrála americká herečka Belmondovu snoubenku, kaskadérku Jane Gardner. Byla tam scéna, na kterou se jen tak nedá zapomenout. To když se na plátně objeví v mokrých průsvitných šatech! „Takovou tygřici bych chtěl mít doma,“ říkal si asi tehdy před 40 lety, ale i o mnoho let později nejeden její fanoušek a obdivovatel ženské krásy.

Doma ji měli oficiálně čtyři muži, kteří s Raquel stanuli před oltářem a řekli si »Yes«. Naposledy Richard Palmer, se kterým se rozvedla po devíti letech v roce 2008. Před ním pak André Weinfeld (rozvod 1990), Patrick Curtis (rozvod 1972) a James Westley Welch (rozvod 1964). S posledně jmenovaným má dceru Tahnee Welch (56) a syna Damona Welche (58).

Raquel je dcerou anglické matky a bolivijského otce a na svět přišla v Chicagu jako Jo Raquel Tejada. Zpočátku pracovala jako servírka, díky své nevšední kráse se brzy prosadila jako několikanásobná misska, poté obdivovaná modelka a také úspěšná herečka.

Nutno říci, že právě ve filmu Zvíře prokázala mimořádný komediální talent a dokázala, že není hvězdou jen díky svému přírodou parádně vytvarovanému tělu. Ztvárnila na padesát rolí hlavně v dobrodružných snímcích a westernech.

Čas ale letí jako bláznivý a dnes je Raquel těžko uvěřitelných 77 let. Nedávno přiznala, že pro ni, jako pro někdejší sex symbol, není snadné stárnout. „Zastupuji krásu, idealizovaný pohled na ženy. A jsem tak chápána,“ uvedla a dodala: „Podívejte se na mě. Tělo mi docela dobře slouží. Jistě že to stojí úsilí. Každý den asi hodinu a půl cvičím jógu, jím racionálně...“

Prozradila také, že v minulosti experimentovala s hormonální substituční terapií a dávkami estrogenu. Nakonec ale zakotvila u pravidelného cvičení jógy a zdravého jídelníčku. Z něho zcela vyřadila sůl, cukr a kofein. Plastickou chirurgii chápe jako poslední možnost. Přednost dává aplikovaným injekcím botulotoxinu. A je to pořád »šik baba«, jak se říká. Ráda se obléká do elegantních kostýmů a miluje zvířecí vzory. Že by si je oblíbila právě před 40 lety ve Zvířeti? Pak udělala dobře, moc jí sluší!

VIDEO: Krampol už natáčí nového Belmonda: Daboval jsem ho i tam, kde nemluvil!

Video
délka: 02:14.36
Video se připravuje ...

Krampol už natáčí nového Belmonda: Daboval jsem ho i tam, kde nemluvil! Milan Kípeť, Jan Jedlička

Fotogalerie
18 fotografií