Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Nejsilnější okamžiky mše za Naďu Urbánkovou (†83): Dcera dobrovolně až ve třetí řadě! Jen pár kolegů a rohatec v kostele

/
 • Zádušní mše za Naďu Urbánkovou
  15. února 2023 ● 19:44

  Zádušní mše za legendární zpěvačku Naďu Urbánkovou (†83) proběhla velmi skromně. Účast nebyla velká a mnoho kolegů, oproti pátečnímu pohřbu v Želivě, nedorazilo.

 • 1.

  Milan Drobný (78)

  Rozloučit se s kolegyní přišel Milan Drobný. Ten s Naďou nazpíval duet Ukrejvám rozpaky. Zpěvák usedl do první řady, vypadal velmi dojatě.

 • 2.

  Dcera usedla do třetí řady

  Jediná dcera Nadi, Jana Fabiánová, přišla krátce před začátkem mše v doprovodu přítele Petra. S těmi, co se znala, se přivítala objetím, pak překvapivě usedla až do třetí řady.

  Byla to právě ona, kdo na sociální síti informoval o tom, že maminka zemřela. „Zemřela ve spánku, bez bolestí. Jménem celé naší rodiny děkuji za soucit a prosím o možnost vyrovnat se s touto zdrcující zprávou v soukromí. Miluji tě napořád. Tvoje Jana,“ oznámila dcera. Zpěvačka Naďa Urbánková zemřela 3. února.

 • 3.

  Pán s kozou v kostele

  Po začátku mše se u kostela objevil elegantní vousatý pán s kozou na vodítku. Netradiční dvojice vešla v poklidu i do baziliky, kde spolu přihlíželi na probíhající událost.

 • 4.

  Lída Nopová (75)

  Na zádušní mši nechyběla profesorka zpěvu Lída Nopová. „Na Konzervatoři v Plzni jsem studovala hru na klavír. Měli jsme studentskou kapelu… A jednou, když jsme ve studiu míchali písničku, jsem dostala nabídku na místo sólistky v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého. Ačkoliv jsem již měla umístěnku do školy ve Zbirohu jako učitelka klavíru, přijala jsem. Po dvou letech působení ve sboru mi zavolala kamarádka, abych ji doprovodila na konkurz k Nadě Urbánkové, která byla tehdy Zlatou slavicí. Donutili mne také zazpívat - a okamžitě mě přijali. S Naďou jsem zažila krásný rok,“ svěřila se pro Domažlický.deník.cz Lída.

 • 5.

  Cyril Svoboda (66)

  V jeden den dva pohřby. Politik Cyril Svoboda se dopoledne loučil se šéfem Svobodné Evropy Pavlem Pecháčkem a vpodvečer stihl ještě vzdát poctu legendární zpěvačce.

 • 6.

  David Novotný

  S Naďou se loučil i pořadatel soutěže Muž roku David Novotný. Na jeho akcích byla zpěvačka vždy čestným hostem, případně usedala do poroty.

  David přinesl kytici rudých růží s černou stuhou.

 • 7.

  Galerie

  Fotogalerie
  95 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy